Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> моделювання роботи клапанів трипоршневих бурових насосів для підвищення ефективності їх проектування та експлуатації

моделювання роботи клапанів трипоршневих бурових насосів для підвищення ефективності їх проектування та експлуатації

Назва:
моделювання роботи клапанів трипоршневих бурових насосів для підвищення ефективності їх проектування та експлуатації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,94 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вдосконалення методики розрахунку гідравлічної частини три поршнев
ого бурового насоса


ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ національний ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ НАФТИ І ГАЗУ
Чаплінський Сергій Станіславович

УДК 622.242.6: 004 (043.3)
моделювання роботи клапанів трипоршневих бурових
насосів для підвищення ефективності їх проектування та експлуатації
Спеціальність 05.05.12 – Машини нафтової та газової промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Одосій Зіновій Михайлович,
Івано-Франківський національний технічний університет
нафти і газу, доцент кафедри технології нафтогазового
машинобудування.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Копей Богдан Володимирович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і
газу, професор кафедри нафтогазового обладнання
кандидат технічних наук
Яким Роман Степанович,
Дрогобицький державний педагогічний університет ім.
І.Франка, викладач кафедри машинознавства і охорони праці.
Провідна установа: Відкрите акціонерне товариство “Український нафтогазовий інститут”.
Захист відбудеться “ 23 ” грудня 2004 р. о “ 14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.04 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, за адресою 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, за адресою 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий 20 листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________ Корнута О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних процесах буріння глибоких свердловин на нафту та газ широко використовують трипоршневі бурові насоси односторонньої дії. Маючи цілий ряд техніко-економічних переваг (в порівнянні з двопоршневими насосами двосторонньої дії), вони мають і ряд недоліків, в першу чергу пов’язаних з швидким виходом з ладу поршневих та клапанних груп найважливіших вузлів гідравлічної частини бурового насоса.
Зростання за останні роки глибини буріння свердловин на Україні та за кордоном вимагає використання більш потужних бурових насосів. Тому виникла необхідність у швидкому та якісному проектуванні нових конструкцій потужних бурових насосів та моделюванні сумісної роботи вхідного та вихідного клапанів з врахуванням особливостей фізичних процесів, які проходять в буровому насосі під час його роботи, з мінімальною кількістю натурних експериментів.
На даний час кількість публікацій, присвячених розробці конструкцій, дослідженню довговічності та процесів роботи клапанних вузлів і гідравлічних частин трипоршневих бурових насосів, в цілому є обмеженою. Результати цих досліджень носять суперечливий характер. Не в достатній мірі досліджені процеси та явища, які відбуваються під час роботи клапанних вузлів, зокрема: процеси, які проходять в щілині клапанного вузла під час проходження через нього бурового розчину на різних стадіях відкривання клапана; наявність стуку; запізнення посадки тарілки; зворотні перетоки; взаємодія вхідного та вихідного клапанів за цикл їх роботи; вплив характеристик бурового розчину на роботу гідравлічної частини та її складових. Тому з’ясування цих особливостей становить науковий та практичний інтерес, а моделювання сумісної роботи клапанів поршневого бурового насоса з максимально можливим врахуванням реальних умов роботи дозволить більш якісно проектувати нові конструкції насосних агрегатів із забезпеченням підвищених вимог до продуктивності, довговічності, надійності та якості їх роботи.
Оскільки на даний час в Україні назріла настійна потреба у серійному виробництві потужних поршневих бурових насосів, то питання ефективного конструювання, виготовлення та експлуатації даних насосів є досить актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: моделювання роботи клапанів трипоршневих бурових насосів для підвищення ефективності їх проектування та експлуатації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок