Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ЗНАНЬ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНОЇ СИСТЕМИ НАВЧАННЯ АЛГЕБРИ І ПОЧАТКІВ АНАЛІЗУ

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ЗНАНЬ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНОЇ СИСТЕМИ НАВЧАННЯ АЛГЕБРИ І ПОЧАТКІВ АНАЛІЗУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ЗНАНЬ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНОЇ СИСТЕМИ НАВЧАННЯ АЛГЕБРИ І ПОЧАТКІВ АНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені М.П.ДРАГОМАНОВА
 
ЛУПАН ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК .800.4+372.851.2
ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ЗНАНЬ
СТАРШОКЛАСНИКІВ
НА ОСНОВІ КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНОЇ СИСТЕМИ
НАВЧАННЯ АЛГЕБРИ І ПОЧАТКІВ АНАЛІЗУ
13.00.02 – теорія та методика навчання інформатики
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України, Заслужений діяч науки і техніки України ЖАЛДАК Мирослав Іванович, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри основ інформатики і обчислювальної техніки.
Офіційні опоненти – | доктор педагогічних наук, професор
КЛОЧКО Віталій Іванович,
Вінницький технічний університет,
завідувач кафедри вищої математики;
кандидат педагогічних наук
ЧЕПРАСОВА Тетяна Іванівна, Волинський державний університет імені Лесі Українки,
доцент кафедри прикладної математики.
Провідна установа – Вінницький державний педагогічний університет імені М.Коцюбинського, кафедра алгебри та методики математики, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “5” березня 2002 року о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “29” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В.Коршак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми обумовлюється сучасним станом інформатизації освіти в Україні. Згідно із Законом України “Про національну програму інформатизації” (4.02.1998 р. №74/98-ВР) та Концепцією інформатизації освіти одним із головних напрямків інформатизації навчального процесу названо “широке використання у процесі вивчення шкільних дисциплін педагогічних програмних засобів на базі сучасних комп’ютерів та телекомунікаційних мереж”. Однак існує протиріччя між об’єктивною можливістю і необхідністю застосування НІТ у навчанні та відсутністю відповідних комп’ютерно-орієнтованих методичних систем навчання різних дисциплін. Це протиріччя характеризує перший аспект проблеми даного дослідження.
З самого початку питання впровадження НІТ у навчальний процес школи ставилося дуже широко, але розглядалися в основному питання, пов’язані з введенням до програми шкіл курсу інформатики. Питанням застосування НІТ у навчанні математики в школі присвячено роботи А.П.Єршова, В.М.Монахова, А.М.Довгялло, В.Г.Болтянського, М.І.Жалдака, М.Х.Розова, С.А.Ракова, А.В.Пенькова, Ю.В.Горошка, О.Б.Жильцова, В.В.Дровозюк, Т.О.Олійник, Є.М.Смирнової, М.С.Голованя, Т.В.Зайцевої; і у вузі – В.П.Дяконова, В.І.Клочка, Ю.С.Рамського, Ю.В.Триуса, Ю.Г.Лотюка та інших.
Питаннями відбору та конструювання педагогічних програмних засобів та створенням інших дидактичних засобів на основі НІТ займалися М.І.Жалдак, Т.А.Сергеєва, Є.В.Чубров, Ю.В.Горошко, А.В.Пеньков, С.А.Раков, Т.О.Олійник, Н.О.Калініна, О.В.Вітюк та ін.
Проте для багатьох шкільних дисциплін питання адаптації НІТ до програми навчання та пошуку найкращих форм організації навчання в умовах застосування НІТ залишається невирішеним, чим і пояснюється той факт, що в школі, крім інформатики та діловодства, комп’ютери використовуються дуже мало. Це стосується і математики. Здебільшого у вищенаведених дослідженнях вивчаються можливості застосування НІТ до окремих навчальних тем, деяких аспектів впливу НІТ на учбову діяльність учнів, їхній розумовий розвиток, пізнавальний інтерес тощо. Цілісної системи впровадження НІТ у навчання математики ще немає. Між тим стає зрозумілим, що на даному етапі інформатизації освіти не можна повністю відкинути традиційні форми навчання, потрібно шукати “розумний компроміс” між традиційними формами та НІТ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ЗНАНЬ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНОЇ СИСТЕМИ НАВЧАННЯ АЛГЕБРИ І ПОЧАТКІВ АНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок