Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічна безпека в умовах ринкових трансформацій

Економічна безпека в умовах ринкових трансформацій

Назва:
Економічна безпека в умовах ринкових трансформацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,31 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мішина Ірина Георгіївна
УДК: 330.342+338.2(477)
Економічна безпека в умовах ринкових трансформацій
Спеціальність 08.00.01 – економічна теорія
та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
кандидат економічних наук, доцент Приходько Віктор Володимирович, Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Чаусовський Олександр Михайлович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент Костюк Тамара Йосипівна, Українська академія зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України з питань Європейської інтеграції, професор кафедри світового господарства і міжнародної економічної інтеграції (м. Київ).
Захист відбудеться 26 грудня о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Челюскінців, 198а, м. Донецьк, 83015, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (вул. Університетська, 24, м. Донецьк, 83055).
Автореферат розісланий 23 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес формування ринкових відносин в Україні супроводжується глибокою соціально-економічною кризою, яка спровокувала уповільнення суспільного розвитку. Комплекс проблем, які пов’язані з ринковими трансформаціями, підсилюється такими економічними явищами, як дефіцит державного бюджету, інфляція, падіння рівня виробництва, наявність безробіття та різке падіння рівня життя населення. Негативні економічні явища набувають ще більшого масштабу у зв’язку з відсутністю науково обґрунтованої стратегії національного розвитку, основаної на економічно безпечних орієнтирах. Разом з тим, проблема економічної безпеки ніколи не існувала відокремлено. Вона є похідною від специфіки економічного зростання на кожній стадії розвитку суспільства. Конкретизований зміст цієї проблеми може змінюватися в залежності від динаміки зовнішніх і внутрішніх умов функціонування економічної системи.
Фактично в Україні з 2005 року відбувається погіршення економічного стану та уповільнення темпів економічного зросту. Так, реальний ВВП знизився до рівня 102,4%, що на 9,3% нижче ніж в попередньому періоді; приріст промислового виробництва становив 3,1%; загальний обсяг сільськогосподарського виробництва залишився на рівні 2004 року, відбулося скорочення експорту (на 32,7%) та обсягу інвестицій в основний капітал (на 26,1%).
За даними ПРООН (Програми розвитку організації об’єднаних націй)Україна належить до числа країн з середнім розвитком людського потенціалу, в загальному списку займає 78 позицію, значно відстаючи від країн, які входили до складу СРСР: Росія – 62, Білорусія – 63 позиції. У рейтингу Всесвітнього банку, який складається на основі розрахунку ВНД по ППС за 2004р. Україна посіла 112 позицію (серед 208 країн), а в 2005р. – опинилася на 130. Це свідчить про уповільнення темпів економічного зростання і формування нових загроз розвитку країни.
Все означене робить актуальним дослідження сутності категорії „економічна безпека” та її динаміки в умовах ринкових трансформацій на основі узагальнення різних наукових підходів та обґрунтування основних напрямків забезпечення економічної безпеки держави в складних умовах функціонування вітчизняної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Економічна безпека в умовах ринкових трансформацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок