Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНОСОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МІСТА ВИННИКИ З ЧАСУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ДО НАШИХ ДНІВ (1944 – 1999)

ЕТНОСОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МІСТА ВИННИКИ З ЧАСУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ДО НАШИХ ДНІВ (1944 – 1999)

Назва:
ЕТНОСОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МІСТА ВИННИКИ З ЧАСУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ДО НАШИХ ДНІВ (1944 – 1999)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА імені ІВАНА КРИП’ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
Комаринська Зоряна Михайлівна
УДК 39:332.1:316.3
ЕТНОСОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МІСТА ВИННИКИ
З ЧАСУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ДО НАШИХ ДНІВ
(1944 – 1999)
Спеціальність 07.00.05 — етнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЛЬВІВ 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі етнології історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: Макарчук Степан Арсентійович,
доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
(Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри етнології)
Офіційні опоненти: Гошко Юрій Григорович,
доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
(Інститут народознавства НАН України,
головний науковий співробітник)
Паньків Михайло Ілліч,
кандидат історичних наук
Івано-Франківський історико-краєзнавчий музей,
директор)
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра етнології та краєзнавства
(м. Київ, вул. Володимирська, 60)
Захист відбудеться 16 січня 2001 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.222.01 в Інституті українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України (м. Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України (м. Львів, вул. Козельницька, 4).
Автореферат розісланий 15 грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Ф.І.Стеблій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
В умовах становлення державності України зростає інтерес до етносоціальної мозаїки регіонів і поселень, джерел формування сучасного складу їх населення, особливостей розвитку. Дослідження сучасних етносоціальних та етнокультурних процесів у таких, наприклад, соціальних спільнотах, як невеликі міста і містечка-супутники великого міста, очевидно, має свою виразну специфіку, що виступає в рухливості населення, динаміці його національного та соціального складу, у його зайнятості і розвитку сфери обслуговування, у заняттях мешканців підсобними промислами та городництвом, розрахованих на задоволення власних потреб сім’ї та одержання додаткового доходу, у прилученні людей до професійної культури і мистецтва великого міста, участі їх у громадському житті, консервативності традицій сімейного побуту та в багатьох інших аспектах. Висвітлення всіх цих сфер соціального життя і побуту за час упродовж більше 50 років дисертантка здійснює з урахуванням впливу на них радянської національної та соціальної політики, сучасних політичних та економічних умов, влиття в населення міста переселенців з українських етнічних земель Надсяння, Холмщини, Лемківщини, що відійшли до складу Польщі, цілеспрямованих і стихійних мігрантів зі східних областей України, Російської Федерації, союзних республік колишнього СРСР, їх участі в розвитку промислового сектора економіки міста та інших факторів.
Актуальність даної теми викликано зацікавленням до існування малих міст, міст-супутників, їх ролі в життєдіяльності та інфраструктурі великого міста.
Стан наукової розробки проблеми
Під етносоціальним та етнографічним кутом зору розвиток міста Винники в 1944 – 1999 рр. досліджується вперше. Опрацьовуючи тему, дисертантка враховувала досвід українських, російських та польських авторів, що писали етнографічні праці про окремі поселення: М. Зубрицького (Село Мшанець Старосамбірського повіту. – Львів, 1907), І. Симоненка (Соціалістичні перетворення у побуті трудящих села Нересниці Закарпатської області. – Київ, 1957), колективу авторів у складі П. Кушнера, Л. Чижикової, М. Шмельової (Село Вирятино в прошлом и настоящем. – Москва, 1958), Я. Павловської (Wieњ Bagno w wojewуdztwie Wroclawskim. – Wroclaw, 1995), О. Козловської (Село Поршна (1939 – 1996).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕТНОСОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МІСТА ВИННИКИ З ЧАСУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ДО НАШИХ ДНІВ (1944 – 1999)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок