Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Посилення РЕГУЛЮЮЧої і СТИМУЛЮЮЧої функцій МЕХАНІЗМу ПРЯМОГО ОПОДАТКУВАННЯ суб’єктів ринкової економіки

Посилення РЕГУЛЮЮЧої і СТИМУЛЮЮЧої функцій МЕХАНІЗМу ПРЯМОГО ОПОДАТКУВАННЯ суб’єктів ринкової економіки

Назва:
Посилення РЕГУЛЮЮЧої і СТИМУЛЮЮЧої функцій МЕХАНІЗМу ПРЯМОГО ОПОДАТКУВАННЯ суб’єктів ринкової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЛАЩАК Віктор Васильович
УДК 336.22
Посилення РЕГУЛЮЮЧої і СТИМУЛЮЮЧої функцій
МЕХАНІЗМу ПРЯМОГО ОПОДАТКУВАННЯ суб’єктів ринкової економіки
Спеціальність: 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті державної податкової служби України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент МЕЛЬНИК Віктор Миколайович,
в.о. декана факультету економіки та оподаткування Національного університету державної податкової служби України.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор ЧЕРНЯВСЬКИЙ Олександр Павлович, завідувач кафедри фінансів Одеського державного економічного університету;
кандидат економічних наук, доцент
ЯРЕМА Богдана Павлівна,
доцент кафедри податків, бюджету та казначейської справи Львівської державної фінансової академії.

Провідна установа: Тернопільський Державний економічний університет, кафедра податків та фіскальної політики
Захист дисертації відбудеться 3 липня 2006 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .154.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 2 червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук І.З. Сторонянська
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. За розрахунками фахівців українська економіка має розвиватися на інвестиційно-інноваційній основі зі сталими випереджаючими темпами 6-8% на рік. Досягнення цієї мети можливе лише в результаті вироблення і реалізації ефективної державної економічної політики, ключовим сегментом якої є податкова політика. Найбільш відчутний вплив на результати господарювання та економічної активності юридичних і фізичних осіб справляють прямі податки, оскільки вони безпосередньо впливають на фінансове становище платників. Тому до вироблення системи прямого оподаткування держава має підходити особливо виважено, враховуючи при цьому не лише фіскальні інтереси, а й економічне становище платників, стимулюючи їх на реалізацію стратегічної мети розвитку національної економіки.
Дослідження показують, що розвиток прямого оподаткування має важливий вплив на хід усієї економічної реформи. В 2003 році вперше в новітній історії України основні прямі податки (податок на прибуток підприємств та прибутковий податок з громадян) сумарно в півтора рази перевищили обсяг надходжень від основних непрямих податків. Ця позитивна тенденція свідчить про наближення вітчизняної системи оподаткування до європейських стандартів.
Однак механізм реалізації сучасної системи прямого оподаткування України по суті залишається переважно фіскальним і потребує подальшого реформування та удосконалення в контексті забезпечення повноцінної інтеграції нашої країни в світову систему господарювання.
Для забезпечення стійкого зростання необхідною і доцільною видається переорієнтація прямого оподаткування з переважно фіскального важеля до системи з органічним поєднанням її фіскальної, регулюючої та стимулюючої складових. Ця трансформація має стимулювати бізнес на створення та розширення високопродуктивних виробництв, активізувати інвестиційну та інноваційну діяльність, забезпечувати підтримку соціально-економічної рівноваги, орієнтуватися на зміцнення державних фінансів.
Питання теорії і практики податкових відносин, зокрема системи прямого оподаткування, знайшли своє відображення у працях українських та зарубіжних вчених: В. Андрущенко, О. Василик, А. Гальчинський, П. Гензель, А. Гропеллі, А. Даниленка, О. Данілов, Т. Єфіменко, В. Загорський, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Посилення РЕГУЛЮЮЧої і СТИМУЛЮЮЧої функцій МЕХАНІЗМу ПРЯМОГО ОПОДАТКУВАННЯ суб’єктів ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок