Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТАЛІТИЧНА ОЛІГОМЕРИЗАЦІЯ ОЛЕФІНВМІСНИХ ФРАКЦІЙ

КАТАЛІТИЧНА ОЛІГОМЕРИЗАЦІЯ ОЛЕФІНВМІСНИХ ФРАКЦІЙ

Назва:
КАТАЛІТИЧНА ОЛІГОМЕРИЗАЦІЯ ОЛЕФІНВМІСНИХ ФРАКЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Р И П К А
Ганна Мирославівна
УДК 678. 747
КАТАЛІТИЧНА ОЛІГОМЕРИЗАЦІЯ ОЛЕФІНВМІСНИХ ФРАКЦІЙ
05.17.04 технологія продуктів органічного синтезу
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Л Ь В І В 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор хімічних наук, професор
Піх Зорян Григорович
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри технології органічних продуктів,
м.Львів
Офіційні опоненти – | доктор технічних наук, професор
Мельник Анатолій Павлович
Національний технічний університет
Харківський політехнічний інститут,
професор кафедри технології жирів,
м. Харків
кандидат хімічних наук,
старший науковий співробітник
Середницький Ярослав Антонович
Орган з сертифікації протикорозійних ізоляційних покриттів трубопроводів “УкрСЕПРОтрубоізол” при Фізико-механічному інституті ім. Г. В. Карпенка НАН України, директор,
м. Львів
Провідна установа – | Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії
НАН України
відділ гомогенного каталізу та присадок до нафтопродуктів,
м. Київ
Захист відбудеться “ 14 ” _жовтня 2005 р. о 1530 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Бандери, 12, VIII н. к., ауд. 339).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий “ 12 ” вересня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07, к.т.н., доц. Дзіняк Б.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах розвитку хімічної промисловості особливого значення набуває проблема утилізації відходів виробничих процесів. Відпадки нафтохімії – фракції рідких продуктів піролізу (РПП) етиленових виробни-цтв – це вторинні продукти, що містять ациклічні, циклічні диолефіни, моноолефіни та арени. Існує потреба їх цілеспрямованого використання. Вказані мономери є сировиною для виробництва аліфатичних, ароматичних та коолігомерних нафтопо-лімерних смол (НПС). При цьому економічно ефективним є як виробництво власне НПС (зростає рентабельність етиленових установок внаслідок отримання прибутку від реалізації нафтополімерних смол), так і використання їх у різноманітних галузях промисловості: як замінників дорогих природніх продуктів (рослинних олій, каніфолі і т.п.); як пластифікуючих речовин у лакофарбовій промисловості; в антикорозійних покриттях, котрі володіють високою твердістю, водо-, хімічною та механічною стійкістю. Аліфатичні та ароматичні НПС використовують також як пом’якшувачі (пластифікатори) гум. Тому дослідження особливостей проведення процесу олігомеризації смолоутворюючих компонентів вуглеводневих фракцій РПП з метою одержання вказаних полімерних продуктів є особливо актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною наукового напрямку кафедри технології органічних продуктів Національного університету “Львівська політехніка” “Теоретичні осно-ви створення високоефективних ініціюючих і каталітичних систем та процесів се-лективних перетворень органічних сполук з метою одержання полімерів та мономе-рів”. Робота виконувалась у рамках науково-технічних програм Міносвіти і науки України: “Дослідження активності олефінів та дієнів у реакціях кополімеризації фракцій С5 і С9 побічних продуктів виробництва етилену та хімічної модифікації нафтополімерних смол” (20002001 р. р.) № державної реєстрації 0100U000483, “Наукові основи процесів одержання кисневмісних сполук і полімерних продуктів з олефінвмісних сумішей” (20022003 р. р.) № державної реєстрації 0102U001195, у виконанні яких автор приймав безпосередню участь.
Мета роботи: створення теоретичних основ олігомеризації олефінвмісних фракцій, розроблення основ технології одержання НПС з різними властивостями, пошук ефективних каталітичних систем на основі доступних промислових каталізаторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КАТАЛІТИЧНА ОЛІГОМЕРИЗАЦІЯ ОЛЕФІНВМІСНИХ ФРАКЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок