Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток послуг розосередженим контингентам споживачів в умовах ринкової економіки

Розвиток послуг розосередженим контингентам споживачів в умовах ринкової економіки

Назва:
Розвиток послуг розосередженим контингентам споживачів в умовах ринкової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Укоопспілка
Львівська комерційна академія
Ситник Наталія Степанівна
УДК 338.46
Розвиток послуг розосередженим контингентам споживачів в умовах ринкової економіки
Спеціальність: 08.07.05 – Економіка торгівлі і послуг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівській комерційній академії Укоопспілки.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Дайновський Юрій Анатолійович,
Львівська комерційна академія, завідувач кафедри маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Точилін Віктор Олександрович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
завідувач відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків
кандидат економічних наук, доцент
Олексин Ірина Іванівна,
Львівська комерційна академія,
доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва
Провідна установа: Хмельницький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки підприємства і підприємництва
Захист дисертації відбудеться 27 січня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .840.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Львівській комерційній академії за адресою: 79005, м. Львів, вул. Туган-Барановського, 10, ауд. 205.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської комерційної академії за адресою: 79005, м. Львів, вул. Туган-Барановського, 10.
Автореферат розісланий 25 грудня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Блонська В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Для сучасного етапу цивілізаційного розвитку характерне неухильне зростання ролі сфери послуг. У всіх передових країнах світу спостерігається зростання, а іноді і домінування її частки у ВВП. Рівень функціонування сфери послуг є одним з найважливіших показників соціально-економічного розвитку суспільства. В сучасних умовах найістотнішими факторами, що визначають розвиток послуг, є фактори економічного характеру, пов'язані як з можливістю підприємств виробляти певні послуги, так і з платоспроможністю споживачів. Проте важливу роль відіграють й інші фактори, зокрема особливості територіального розміщення цільових контингентів споживачів, просторова розосередженість населення, поглиблення спеціалізації послуг з відповідним звуженням цільових сегментів споживачів, підвищення їх територіальної мобільності і пов'язаний з цим відрив від традиційних джерел отримання послуг тощо.
З комерційної точки зору найбільш привабливими для постачальників послуг є масові, концентровані контингенти споживачів, що знайшло відображення у реально сформованій структурі пропозиції послуг. Однак очевидно, що належного рівня обслуговування вимагають і розосереджені споживачі, які утворюють певні специфічні сегменти ринку. Останнім часом підвищується і комерційна привабливість цих сегментів внаслідок розвитку пропозиції і загострення конкуренції на ринках з високим рівнем концентрації споживачів. Зазначене стає фактором вирівнювання привабливості ринків концентрованих і розосереджених споживачів та підвищує важливість дослідження останніх, розробки наукових засад і практичних рекомендацій щодо відповідних методів обслуговування.
У розробку проблематики, пов'язаної з розвитком сфери послуг і підвищенням ефективності її діяльності в ринкових умовах, значний внесок зробили такі вітчизняні і зарубіжні вчені, як Е. Агабаб’ян, Д. Джоббер, М. Долішній, П. Друкер, В. Жамін, Є. Жильцов, М. Кастельє, К. Кларк, А. Мельник, В. Рутгайзер, В. Точилін, А.Фішер, К. Хаксевер, А.Чухно та ін. Сучасні особливості ринку послуг досліджувалися у спеціально присвячених цій тематиці працях О. Гаврилюк, Л. Іванової, Т. Корягіної, І. Олексин, Л. Співак, Л. Хмелевської. У численних наукових працях названих та багатьох інших авторів розглянута значна кількість аспектів розвитку сфери послуг. Проте проблеми, пов’язані з особливостями обслуговування розосереджених контингентів споживачів, спеціально не досліджувались.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток послуг розосередженим контингентам споживачів в умовах ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок