Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ТОРГОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ТОРГОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ТОРГОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Ткаченко Сергій Олександрович
УДК 657.423:658.15
УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ТОРГОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фінансів і кредиту Національного університету внутрішніх справ МВС України, м. Харків
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Глущенко Віктор Володимирович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідуючий кафедри фінансів і кредиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Сало Іван Васильович, професор кафедри аналізу господарської діяльності, статистики та маркетингу Сумського національного аграрного університету.
кандидат економічних наук, доцент Чернов Віктор Васильович, доцент кафедри фінансів і кредиту Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
Провідна установа: Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, кафедра фінансів
Захист відбудеться „20” травня 2005 р. о 14-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, вул.. Міроносицька 1, ауд. 4-11.
З дисертацією можна ознайомитись у центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий „19” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасна стадія ринкових перетворень вимагає ефективної системи функціонування суб’єктів підприємництва. Одним із важелів таких перетворень є управління оборотним капіталом. Істотного значення набуває управління оборотним капіталом на рівні підприємства, оцінка кожного прийнятого господарського рішення з погляду можливості отримання економічної вигоди. Зростає роль економічного аналізу ефективного використання оборотного капіталу підприємством, бо розвиток ринку споживчих товарів і підприємництва багато в чому залежить від обґрунтованого формування і раціонального використання структури оборотного капіталу, що складається в залежності від специфіки діяльності підприємства, а також визначає ефективність функціонування суб’єкта підприємницької діяльності.
Так, за даними за 2002 рік, щодо підприємств оптової та роздрібної торгівлі України загальне сальдо фінансової діяльності склало 4423,7 млн. грн., у тому числі щодо оптової торгівлі та посередництву у торгівлі - 4270,7 млн. грн., а щодо роздрібної торгівлі побутовими товарами та послугами з ремонту - 124,2 млн. грн. Разом з цим, за 2002 рік 38 % підприємств оптової спрямованості та посередництва у торгівлі отримали збитки на суму 1986,7 млн. грн., а 40 % підприємств роздрібної торгівлі побутовими товарами та послугами з ремонту - на 174,7 млн. грн.
Таке положення в діяльності підприємств пов’язано з незадовільною структурою власного і позикового капіталу, порушеннями механізму відтворення, високим ступенем мобілізації коштів у товарних запасах, низьким коефіцієнтом введення оборотного капіталу у виробництво, його недостатністю, дорожнечею кредитів та ін.
Ефективне фінансове управління оборотним капіталом підприємства – одна з умов подолання незбалансованості його структури, де ключове місце посідає вирішення проблеми достатності, вироблення механізму планування і поповнення, а також розумного використання.
Ряд питань формування, аналізу і управління оборотним капіталом підприємств торгівлі розглядалися в роботах як українських, так і зарубіжних економістів: В. Андрійчуком, І. Анософфим, М. Бакановим, І. Барчуком, І. Бланком, Дж. Ван Хорном, В. Глущенком, В. Ковальовим, М. Крейніною, І. Салом, К.Стояновою, А. Фрідменом, й ін. Разом з тим поза увагою досліджень науковців залишається комплексний підхід щодо формування, використання і управління оборотним капіталом у торгових організаціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ТОРГОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок