Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЛЬТРАЗВУКОВІ КРИТЕРІЇ ПРЕНАТАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ОБСТРУКТИВНИХ УРОПАТІЙ ПЛОДА ТА ОЦІНКА ЙОГО ЖИТТЄЗДАТНОСТІ

УЛЬТРАЗВУКОВІ КРИТЕРІЇ ПРЕНАТАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ОБСТРУКТИВНИХ УРОПАТІЙ ПЛОДА ТА ОЦІНКА ЙОГО ЖИТТЄЗДАТНОСТІ

Назва:
УЛЬТРАЗВУКОВІ КРИТЕРІЇ ПРЕНАТАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ОБСТРУКТИВНИХ УРОПАТІЙ ПЛОДА ТА ОЦІНКА ЙОГО ЖИТТЄЗДАТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,55 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ФАЩУК ЛІЛІЯ ЛЕОНІДІВНА
УДК 616-053.1-074:616.61-002
УЛЬТРАЗВУКОВІ КРИТЕРІЇ ПРЕНАТАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ОБСТРУКТИВНИХ УРОПАТІЙ ПЛОДА ТА ОЦІНКА ЙОГО ЖИТТЄЗДАТНОСТІ
14.01.01. – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Гордієнко Ірина Юріївна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології
АМН України, завідувач відділенням медицини плода
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент АМН України
Гречаніна Олена Яківна,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри медичної генетики
доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент АМН України
Степанківська Галина Костянтинівна,
Національний медичний університет
ім. акад. О.О. Богомольця МОЗ України
професор кафедри акушерства та гінекології №1
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
кафедра акушерства, гінекології та перинатології
Захист дисертації відбудеться “10” лютого 2004 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануільського, 8)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануільського, 8)
Автореферат розісланий “ 29 ” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Одним з основних резервів зниження перинатальної захворюваності, смертності та дитячої інвалідності від вродженої та спадкової патології є вчасна допологова діагностика. Серед захворювань у дітей усіх вікових груп, розповсюдженість яких значно зросла в Україні за останні 10 років, генетично зумовлені аномалії займають питому вагу. Найбільш суттєвих змін зазнав показник частоти патології органів сечової системи, який збільшився в 3,6 рази (Р.О. Моісеєнко, 2002). За даними клініко-епідеміологічних досліджень, ці вади розвитку зустрічаються у 12 - 17,5 серед 1000 новонароджених (Ю.І. Гаврилюк, 1995; І.П. Мінков, 1997).
Поряд з яркою маніфестацією ниркової патології у немовлят можливий і прихований її перебіг, який пізніше може проявити себе як первинно-хронічне захворювання нирок чи хронічна ниркова недостатність (Г.А. Маковецкая, 1996). Тому середній вік діагностики вроджених вад розвитку органів сечової системи у дітей становить 5 років, що відбивається на ефективності лікування та погіршує прогноз (Н.А. Лопаткін, 1998; В.З. Москаленко та співавт., 2002).
Втім, найбільш ефективно ця патологія може бути діагностована в антенатальний період. Вроджені вади розвитку органів сечової системи плода складають найбільш численну групу пренатального диспансерного нагляду (І.Ю. Гордієнко, 1992, 2001). Серед них переважна більшість - 50-87 % - представлена обструктивними уропатіями (J. M. Gloor, M.D., 1995; A.A. Shokeir, R.J.M. Nijman, 2000; C.V. Isaksen et al., 2000; L. V. Rodriguez et al., 2001). Але в їх діагностиці та лікуванні є ще багато проблемних питань. Так, ступінь розширення збиральної системи нирки не завжди відповідає клінічно значущій обструкції, а 56-70 % пренатально діагностованих пієлоектазій мають транзиторний характер (М.В. Мєдвєдєв, Н.П. Вєропотвєлян, 1996; M. Woodward, D. Frank, 2002).
Числені роботи свідчать, що й дотепер не визначені нормальні розміри ниркової миски в залежності від терміну вагітності. Відтак відсутні і самі критерії розширення ниркової миски. Внаслідок цього немає чіткого розмежування таких понять, як “пієлоектазія”, “фізіологічний гідронефроз”, “гідронефроз” плода. Не вивчено вплив обструктивних уропатій на стан плода, тому особливо тривожними є факти необгрунтованого переривання вагітності за наявності у плода вітальних вад розвитку сечової системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УЛЬТРАЗВУКОВІ КРИТЕРІЇ ПРЕНАТАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ОБСТРУКТИВНИХ УРОПАТІЙ ПЛОДА ТА ОЦІНКА ЙОГО ЖИТТЄЗДАТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок