Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аграрна політика Австро-Угорщини та Німеччини в Україні, 1918 р.

Аграрна політика Австро-Угорщини та Німеччини в Україні, 1918 р.

Назва:
Аграрна політика Австро-Угорщини та Німеччини в Україні, 1918 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
Малиновський Борис Володимирович
94(4)”1918”+94(477)”1918”
Аграрна політика Австро-Угорщини
та Німеччини в Україні, 1918 р.
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії
Дніпропетровського національного університету
Науковий керівник: Кандидат історичних наук, професор
Бобильова Світлана Йосипівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти:
Доктор історичних наук, професор Марков Карло Анатолійович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри теорії держави та права
Кандидат історичних наук, доцент ДавлЕтов Олександр Рашидович, Запорізький державний університет, доцент кафедри всесвітньої історії
Провідна установа: Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, кафедра історії нового та новітнього часу
Захист відбудеться “27” лютого 2002 р. о 13:00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою:
49025, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд . 307.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою:
49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова ,8
Автореферат розісланий “14”січня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
З кінця 1980-х рр. суспільна свідомість народу України переживає кардинальні зміни, пов’язані з поступовим звільненням від міфів та стереотипів, засвоєних у попередній період. Роль науки, насамперед її гуманітарних галузей, у цьому процесі є дуже великою. Здійснюючи об’єктивне вивчення реальності, спростовуючи хибні уявлення, які виникли раніше, саме наука виступає найважливішим чинником зазначених змін. Проведення досліджень, спрямованих на позбавлене тенденційності пізнання минулого, неупереджене висвітлення обтяжених стереотипами тем набуває у цих обставинах особливе, відповідне вимогам часу значення.
Інший аспект актуальності теми стосується розвитку в останні роки політичних, економічних і культурних зв’язків між Україною та країнами Центральної і Західної Європи. Україну з одного боку, Австрію, Угорщину та Німеччину – з іншого зближують в наші дні не лише спільні інтереси та перспективи подальшого співробітництва, але також тривала традиція міждержавних, міжнаціональних, культурних, економічних відносин. Звернення істориків до вивчення україно-німецьких, україно-австрійських та україно-угорських стосунків входить в контекст розширення контактів між цими країнами у сучасний період.
Нарешті, доцільність вивчення теми зумовлена також його практичним значенням у визначенні змісту, пріоритетів та напрямків аграрних перетворень в сучасній України. Дотримання нині курсу на розвиток фермерського господарства, політика земельної приватизації роблять нагальною необхідність врахувати досвід подібних перетворень у минулому, зокрема, політичних заходів у галузі земельних відносин в Україні у 1918 р., розроблених, ініційованих, запроваджених безпосередньо представниками Австро-Угорщини та Німеччини або за їхньою участю.
Зв’язок роботи з науковими програмами
Підготовка дисертації здійснювалась в процесі науково-дослідної роботи кафедри всесвітньої історії Дніпропетровського національного університету, одним з напрямків якої є проведення досліджень з теми “Політична історія країн Європи та Америки ХІХ-ХХ ст.”.
Мета дослідження полягає у визначенні змісту і особливостей розробки та здійснення керівництвами Австро-Угорщини та Німеччини, їхніми дипломатичними та військовими представниками в УНР та УД власної політичної лінії в галузі земельних відносин в Україні (1918 р.) як складової частини політики Центральних держав відносно України на заключному етапі Першої світової війни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Аграрна політика Австро-Угорщини та Німеччини в Україні, 1918 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок