Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ДИНАМІКИ КОРЕКТОВАНИХ ГІРОКОМПАСІВ НА БАЗІ ДНГ

ОСОБЛИВОСТІ ДИНАМІКИ КОРЕКТОВАНИХ ГІРОКОМПАСІВ НА БАЗІ ДНГ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ДИНАМІКИ КОРЕКТОВАНИХ ГІРОКОМПАСІВ НА БАЗІ ДНГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,97 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
 
Іванов Сергій Вікторович
УДК 531.383
ОСОБЛИВОСТІ ДИНАМІКИ КОРЕКТОВАНИХ
ГІРОКОМПАСІВ НА БАЗІ ДНГ
Спеціальність 05.11.03 – “Гіроскопи та навігаційні системи”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі приладів і систем керування літальними апаратами у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | Доктор технічних наук, професор
Рижков Лев Михайлович
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри теоретичної механіки
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Самотокін Борис Борисович
Житомирський Державний технологічний університет, проректор, завідувач кафедри автоматизації і комп’ютеризованих технологій
Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Захарін Фелікс Михайлович
Науковий центр військово-повітряних сил,
Провідний науковий співробітник
Провідна установа | Український державний морський технічний університет, Міністерство освіти і науки України, м. Миколаїв
Захист відбудеться 06 червня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.07 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корп.1, ауд. 163.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 30 квітня 2003 р.
Виконуючий обов’язки вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.07
д.т.н., професор |
В.В.Карачун


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на розвиток альтернативних засобів навігації, зокрема глобальних супутникових навігаційних систем, гірокомпас залишається одним з найважливіших навігаційних приладів. Відповідно до Міжнародної Конвенції SOLAS-74 на суднах водотоннажністю понад 500 тонн обов'язково повинен бути встановлений гірокомпас.
З ростом інтенсивності судноплавства і вимог до надійного навігаційного забезпечення катерів та яхт на порядок денний постало завдання підвищення точності гірокомпасів, надійності, технологічності, зниження вартості, габаритів, маси і часу готовності. Одним з найбільш перспективних напрямків створення приладу, що відповідає зазначеним вимогам, є розробка коректованих гірокомпасів (КГК) на базі індикаторної гіростабілізованої платформи, побудованої на основі динамічно настроюваних гіроскопів (ДНГ).
Теорія КГК із непрямим керуванням розроблена достатньо повно. При цьому, в основному, досліджувалися КГК із рідинно-торсійним підвісом гіроблока. Однак, через істотну відмінність у конструкції і схемі керування КГК, побудованого на основі ДНГ, питання, пов'язані з поведінкою такого гірокомпаса за різних умов плавання, вимагають більш ретельного розгляду. Особливу актуальність ці питання набули у зв'язку із створенням першого в Україні КГК на ДНГ "Круїз".
Невирішені питання теорії КГК на ДНГ зумовлюють актуальність наступних задач: дослідження особливостей похибок КГК типу "Круїз"; дослідження динаміки КГК як дворежимного курсового приладу із змінною структурою контурів керування; розробка методики вибору значень параметрів контуру керування дворежимного КГК; розробка ефективних алгоритмів компенсації динамічних похибок КГК.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась як складова частина досліджень, що проводяться кафедрою приладів та систем керування літальними апаратами Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (НТУУ “КПІ”) відповідно до державних та галузевих науково-технічних програм:
1. "Розробка інтегрованої навігаційної системи на базі автономної і супутникової навігаційних систем для керування наземним і морським транспортом" за договором № 1/97 від 17.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ДИНАМІКИ КОРЕКТОВАНИХ ГІРОКОМПАСІВ НА БАЗІ ДНГ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок