Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРЕНУВАЛЬНОЇ І ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОРЕКЦІЇ СУПЕРОКСИДДИСМУТАЗНОЇ ЛАНКИ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРЕНУВАЛЬНОЇ І ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОРЕКЦІЇ СУПЕРОКСИДДИСМУТАЗНОЇ ЛАНКИ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРЕНУВАЛЬНОЇ І ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОРЕКЦІЇ СУПЕРОКСИДДИСМУТАЗНОЇ ЛАНКИ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ
КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
КОВАЛЬ ІЛОНА ВАСИЛІВНА
УДК 796. 072.2
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРЕНУВАЛЬНОЇ І ЗМАГАЛЬНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОРЕКЦІЇ СУПЕРОКСИДДИСМУТАЗНОЇ ЛАНКИ АНТИОКСИДАНТНОЇ
СИСТЕМИ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного
виховання і спорту
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному науково-дослідному інституті фізичної культури і спорту, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Смульський Валерій Леонідович,
Академія фізичної культури і спорту Гданська,
професор кафедри теорії і методики ігрових видів
спорту та спортивної боротьби;
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Ященко Алла Григорівна,
Державний науково-дослідний інститут фізичної
культури і спорту, головний науковий співробітник
лабораторії діагностики функціонального стану
спортсменів;
кандидат наук з фізичного виховання і спорту
Пуцов Олександр Іванович,
Національний університет фізичного виховання і
спорту України, завідувач кафедри силових видів
спорту і фехтування.
Провідна установа: Львівський державний інститут фізичної культури,
кафедра анатомії та фізіології, Державний комітет
України з питань фізичної культури і спорту, м. Львів.
Захист відбудеться "22" вересня 2003 р. о 16 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.856.01 Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий "13" серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.В. Коробейніков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз даних наукової літератури свідчить про те, що напружена м’язова діяльність значно впливає на функціональний стан ферментативної ланки антиоксидантної системи (АО-системи) організму, що проявляється рядом змін активності ключових ферментів цієї ланки в тканинах організму експериментальних тварин та крові людини [Бобырев В.Н., Почерняева В.Ф., 1994; Меерсон Ф.З., Пшенникова М.Г., 1988; Смульский В.Л., 1992, 1997].
Особлива роль в механізмі антиоксидантного захисту належить надзвичайно важливому її компоненту – супероксиддисмутазній ланці (СОД-ланка) [Дубинина Е.Е., 1988; Fridovich I., 1978, 1997; Marclund S.L., 1984; Rush J.W. et al., 2000]. У зв'язку з цим, пізнання особливостей функціонування і знаходження шляхів підвищення ефективності даного механізму за умов значних м’язових навантажень слід розглядати як один з перспективних наукових напрямів в галузі знаходження ергогенних засобів серед факторів харчування і фармакологічних препаратів, здатних підвищити стійкість організму до фізичних навантажень, і як наслідок – підвищити ефективність тренувальної та змагальної діяльності спортсменів.
Усі викладені факти обумовлюють актуальність питання, що розглядається, і доцільність подальшого його вивчення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами.
Дисертаційну роботу виконано згідно тематики Зведеного плану науково-дослідних робіт у сфері фізичної культури і спорту "Вивчення використання препаратів природного і синтетичного походження в процесі підготовки спортсменів збірних команд України" на 1998-2000 роки, шифр теми 2.3.7 (номер держреєстрації 01994U000945), на 2001-2005роки, шифр теми 1.3.2 (номер держреєстрації 0101U004951), а також розділу пункту 91 Цільової комплексної програми "Фізичне виховання - здоров?я нації".
Роль автора в реалізації цієї наукової програми полягає в самостійному вирішенні одного з її окремих завдань.
Мета дослідження – науково обґрунтувати та впровадити в практику підготовки спортсменів засоби фармакологічної корекції СОД-ланки АО-системи організму з метою підвищення ефективності тренувальної і змагальної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРЕНУВАЛЬНОЇ І ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ ЗА ДОПОМОГОЮ КОРЕКЦІЇ СУПЕРОКСИДДИСМУТАЗНОЇ ЛАНКИ АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок