Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕРВИННИХ І РЕЦИДИВНИХ ПАХВИННИХ ГРИЖ

ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕРВИННИХ І РЕЦИДИВНИХ ПАХВИННИХ ГРИЖ

Назва:
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕРВИННИХ І РЕЦИДИВНИХ ПАХВИННИХ ГРИЖ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
АБДУЛ ВАЛІ
УДК 611- 08 + 611.821+ 611.631: 591.4 + 59.082
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕРВИННИХ І РЕЦИДИВНИХ ПАХВИННИХ ГРИЖ
14.01.03 –хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хірургії №1 Кримськогому державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, м. Сімферополь.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Жебровський Віктор Вікторович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри хірургії № 1.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Хаджиєв Оразгельди Чарийович, завідувач кафедри загальної хірургії Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, м. Сімферополь;
доктор медичних наук, професор Ороховський Володимир Йосипович, старшой науковий співробітник відділення абдомінальної хірургії та політравми Інституту невідкладної та відновної хірургії АМН України, м. Донецьк.
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України, м. Харків.
Захист відбудеться 17.01.2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського (95006, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
Автореферат розіслано 16.12. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Мороз
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній герніології питання хірургії первинних і рецидивуючих пахвинних гриж важке і актуальне (А.Д. Тимошин, 2000; В.Ф. Саенко, Л.С. Белянский, 2001; Я.П. Фелештинский, 2004; А.А. Адамян, 2005). Це зумовлено, перш за все, частотою повторних рецидивів, які за даними різних авторів складають від 20 до 42,5%. Особливо великий відсоток рецидивів у хворих, що були оперовані з приводу рецидивуючих гриж. Варто зазначити, що якщо етіологія рецидивування первинних пахвинних гриж достатньо глибоко вивчена, то причини повторних рецидивів практично не вивчені.
На сьогоднішній день техніка операції при рецидивуючих грижах мало чим відрізняється від техніки операції при первинних пахвинних грижах. Але змінена анатомія, рубцеві процеси в тканинах, часта наявність ковзної форми грижі, реальна загроза пошкодження іліоінгвіального нерва та елементів репродуктивної зони ставлять питання щодо застосування щадячої техніки при цій реконструктивній відновній операції.
Вимагають наукового рішення і такі питання, як вибір пластичного матеріалу, вибір способу операції, а також, в яких конкретних клінічних ситуаціях можливо застосування аутопластичних методів, які зарекомендували себе, як достатньо надійні. Хірургічна думка з одного боку все ще допускає при деяких випадках рецидивів застосування аутопластичних методів Shouldice, Postempski або Nyhus, а з іншого – розробку складних протезуючих систем (Rives, PHS та ін.).
Доведеним чинником вважається негативний вплив пахового грижосічення на статеву функцію у молодих чоловіків. В зв'язку з цим, представляється важливим вивчення стану статевої функції у чоловіків в репродуктивному віці після перенесеного грижосічення, а також в експерименті на тваринах - впливу операції на морфоструктуру статевої залози (яєчка).
Сказане змушує з інших позицій розглядати існуючі способи операцій при пахвинній грижі, де поруч із прагненням забезпечити радикальність методики, не менш важливим виглядає ступінь її травматичності і вплив на фізіологічну роль пахвинного каналу.
Виходячи із аналізу літератури, нам уявляється, що шлях до покращення результатів лікування пахвинних гриж варто шукати не стільки у вдосконаленні технічних питань, але й в оптимізації вибору хірургічного методу в конкретній ситуації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ ПЕРВИННИХ І РЕЦИДИВНИХ ПАХВИННИХ ГРИЖ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок