Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДВОВИМІРНА ЗАДАЧА ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ДЛЯ КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ ТІЛ З ОТВОРАМИ ТА ТРІЩИНАМИ

ДВОВИМІРНА ЗАДАЧА ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ДЛЯ КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ ТІЛ З ОТВОРАМИ ТА ТРІЩИНАМИ

Назва:
ДВОВИМІРНА ЗАДАЧА ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ДЛЯ КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ ТІЛ З ОТВОРАМИ ТА ТРІЩИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,89 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАЧАН ЮЛІЯ БОРИСІВНА
УДК 539.3
ДВОВИМІРНА ЗАДАЧА ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ
ДЛЯ КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ ТІЛ З ОТВОРАМИ
ТА ТРІЩИНАМИ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2003


Дисертація є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному університеті, Міністерство освіти і науки
України
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор
Калоєров Стефан Олексійович,
Донецький національний університет
Офіційні опоненти – доктор фізико-математичних наук, професор
Камінський Анатолій Олексійович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України,
завідувач відділу механіки руйнування матеріалів
доктор фізико-математичних наук, професор
Фільштинський Леонід Антшелович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри прикладної математики та механіки
Провідна установа – Львівський національний університет ім. Івана Франка,
кафедра механіки та інформаційних систем, м. Львів
Захист відбудеться “12” травня 2003 р. о 1415 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.05 при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, математичний факультет, ауд. 603.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Відгук на автореферат просимо надсилати за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, Донецький національний університет, вченому секретарю спеціалізованої ради К 11.051.05.
Автореферат розісланий “10” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мисовський Ю.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В багатьох галузях сучасної промисловості, в будів-ництві, гірничій справі, машинобудуванні та інших широко використовуються складні конструкції, елементи яких по технічним міркуванням мають отвори, а по технологічним та експлуатаційним причинам містять додаткові концентратори напружень типу тріщин.
Під дією зовнішніх зусиль в таких елементах конструкцій виникають високі концентрації напружень, які можуть привести до їх руйнування. Тому зазначені концентратори доводиться підкріплювати пружними або жорсткими включеннями. Всі ці фактори необхідно враховувати при розрахунку конструкцій на міцність.
У зв’язку з цим виникає необхідність розробки методів визначення напружно-деформівного стану (НДС) багатозв’язного тіла та напівпростору з отворами, тріщинами та включеннями, які дозволяють знаходити не тільки коефіцієнти інтенсивності напружень (КІН) для вершин концентраторів напружень, але й напруження, деформації та щільність потенційної енергії в будь-якій точці тіла або напівпростору. Тому розробка високоефективних методів визначення напружно-деформівного та гранично-рівноважного станів багатоз-в’язних кусково-однорідних тіла та напівпростору є однією з актуальних проблем теорії та практики розрахунків на міцність елементів різних конструкцій. Розв’язку деяких проблем цієї галузі і присвячена дана дисертаційна робота.
Метою дисертації є вивчення впливу геометричних характеристик та пружних властивостей тіла та напівпростору з отворами, тріщинами та включеннями на напружно-деформівний та гранично-рівноважний їх стан, встановлення закономірностей його якісних та кількісних змін. Для досягнення цієї мети необхідно було
-
розробити і розвинути математичні методи розв’язання загальної двовимірної задачі теорії пружності для багатозв’язного кусково-однорідного тіла і напівпростору;
-
із використанням цих методів отримати теоретичні розв’язки конкретних задач з їх алгоритмізацією;
-
скласти комплекси програм для чисельної реалізації розроблених алгоритмів;
-
провести чисельні дослідження з метою встановлення нових механічних закономірностей, що стосуються напружного та енергетичного станів розглядуваних тіл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДВОВИМІРНА ЗАДАЧА ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ДЛЯ КУСКОВО-ОДНОРІДНИХ ТІЛ З ОТВОРАМИ ТА ТРІЩИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок