Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ТА МЕХАНІЗМ УТВОРЕННЯ КРИСТАЛІЧНОЇ ФАЗИ КЛАСТЕРІВ ІНЕРтНИХ ГАЗІВ І АЗОТУ

СТРУКТУРА ТА МЕХАНІЗМ УТВОРЕННЯ КРИСТАЛІЧНОЇ ФАЗИ КЛАСТЕРІВ ІНЕРтНИХ ГАЗІВ І АЗОТУ

Назва:
СТРУКТУРА ТА МЕХАНІЗМ УТВОРЕННЯ КРИСТАЛІЧНОЇ ФАЗИ КЛАСТЕРІВ ІНЕРтНИХ ГАЗІВ І АЗОТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО–ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б.І. Вєркіна
На правах рукопису
СОЛНИШКІН Дмитро Дмитрович
УДК 538.911
СТРУКТУРА ТА МЕХАНІЗМ УТВОРЕННЯ КРИСТАЛІЧНОЇ
ФАЗИ КЛАСТЕРІВ ІНЕРтНИХ ГАЗІВ І АЗОТУ
01.04.14 – теплофізика та молекулярна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Коваленко Спартак Іванович (Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, начальник сектору Спеціального конструкторсько-технологічного бюро).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Лисецький Лонгін Миколайович (Інститут монокристалів НТК “Інститут монокристалів” НАН України, провідний науковий співробітник)
доктор фізико-математичних наук, професор
Пугачов Анатолій Тарасович (Харківський державний політехнічний університет, завідувач кафедрою фізики металів і напівпровідників)
Провідна установа: Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка (фізичний факультет), м. Київ.
Захист відбудеться “_24_” жовтня__ 2000 року о _1500__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.175.03 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна (61164, м. Харків, пр. Леніна, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
Автореферат розісланий “_14_” вересня___   р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Сиркін Є.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початку 70-х років позначилася, а потім набула подальшого розвитку інтенсифікація досліджень, присвячених вивченню структури та властивостей кластерів. Під кластером розуміють систему, яка складається з обмеженої кількості пов’язаних між собою атомів або молекул. До малих кластерів відносяться комплекси, що містять від двох до кількох сот мікрочастинок, до великих – від тисячі до кількох десятків тисяч. Відмінність кластерів від макросистем полягає у високому питомому внеску їх поверхні до об’єму та залежності різних параметрів, які характеризують властивості кластерів, від кількості мікрочастинок, з яких він складається. Зацікавленість фундаментальної науки кластерами обумовлена їх проміжним положенням між ізольованими атомами (молекулами) та масивним матеріалом. Таким чином, дослідження кластерів повинні відповісти на такі запитання: як і з якою швидкістю іде процес об’єднання мікрочасток; який механізм утворення структури кластерів та на якому етапі завершується формування тієї або іншої властивості макросистеми. Особливий інтерес викликає питання про механізм трансформації специфічної структури кластерів у структуру масивного кристалу.
Треба відзначити, що вивчення кластерів має ще і велике практичне значення, бо кластерам належить визначальна роль при розв’язанні низки питань, що стосуються різноманітних ділянок промисловості: від хімії та фізики атмосфери до промислового каталізу. На базі кластерів створено принципово новий вид речовини – наноімплантовані матеріали, які відкривають широкі перспективи подальшому розвитку мікроелектроніки та обчислювальної техніки.
Серед кластерів різних речовин особливе місце займають молекулярні кластери і перед усім кластери “кріокристалів”. Мова йде про такі речовини, які у природних умовах знаходяться у газоподібному стані і лише в області досить низьких температур реалізується їхній перехід у тверду фазу. Зазначена обставина зумовлена слабкістю та короткодією сил міжчасткової взаємодії, характерною для цих об’єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРА ТА МЕХАНІЗМ УТВОРЕННЯ КРИСТАЛІЧНОЇ ФАЗИ КЛАСТЕРІВ ІНЕРтНИХ ГАЗІВ І АЗОТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок