Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ВІДОБРАЖЕНЯ ЗВ'ЯЗКУ ГРУПОВИХ ЖИТТЄВИХ СТИЛІВ ТА СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ В СОЦІОЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ

ЕВОЛЮЦІЯ ВІДОБРАЖЕНЯ ЗВ'ЯЗКУ ГРУПОВИХ ЖИТТЄВИХ СТИЛІВ ТА СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ В СОЦІОЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ВІДОБРАЖЕНЯ ЗВ'ЯЗКУ ГРУПОВИХ ЖИТТЄВИХ СТИЛІВ ТА СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ В СОЦІОЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КРОЛЕВЕЦЬ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 316.2`34`728
ЕВОЛЮЦІЯ ВІДОБРАЖЕНЯ ЗВ'ЯЗКУ ГРУПОВИХ ЖИТТЄВИХ СТИЛІВ ТА СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ В СОЦІОЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ
22.00.01 – теорія та історія соціології
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
на кафедрі галузевої соціології факультету соціології
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
ЯКОВЕНКО Юрій Іванович
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, зав. кафедри галузевої
соціології факультету соціології, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
СУДАКОВ Володимир Іванович,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, зав. кафедри теорії та
історії соціології факультету соціології,
м. Київ
кандидат філософських наук, доцент
НІКОЛАЄНКО Леонід Григорович
професор кафедри соціології Державної академії
керівних кадрів культури і мистецтв, м. Київ
Захист відбудеться 26 листопада 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої
ради Д 26.001.30 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету
імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 25 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.К. Тащенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивченню характеру, сили та спрямованості зв'язку життєвих стилів зі структурою суспільства присвячено багато емпіричних досліджень, особливо західними соціологами. В центрі уваги - детермінація стилів життя індивіда або групи об'єктивними чинниками їх соціальної позиції (економічний, політичний, професійний статус тощо), а також те, наскільки престиж стилю життя конкретної групи впливає на положення групи в соціальній структурі (якщо розглядати соціальну структуру в суб'єктивній площині). На такому тлі бракує теоретичних розробок, спрямованих на створення систематизованої концептуальної бази, що є самодостатньою метою розвитку кожної науки. Важливим етапом формування такої бази є розгляд наукових підходів до визначення характеру зв'язку життєвих стилів і соціальної структури. Звісно, це є першою фазою удосконалення і подальшої розробки стильового підходу до аналізу соціальної структури, який в останнє десятиріччя частіше використовують для досліджень соціальної структури на теоретичному рівні. В контексті останнього соціальну структуру розглядають у тісному зв'язку з груповими життєвими стилями, стилізацію життя соціальних груп покладено в основу соціоструктурного аналізу.
На сьогодні в соціології склались декілька базових підходи до аналізу соціальної структури: класовий, стратифікаційний, інституціональний (нормативно-ціннісний), соціально-мережевий. Проте провідні соціологи світу, зокрема, П. Бурдьє, Л. Іонін, П. Штомпка вважають, що зараз фокус аналізу соціальної структури зміщується на більш конкретного суб'єкта діяльності - на окрему соціальну групу або навіть індивіда, тобто від макроструктури до мікроструктури, яку вже доволі важко розглядати в контексті зазначених підходів, окрім соціально-мережевого. Водночас згаданий вище стильовий підхід також дає можливість розглядати соціальну структуру в контексті окремого суб'єкта.
Отже, виникає неоднозначність щодо вибору рівнів здійснення розгляду як соціальної структури, так і групових стилів життя і, відповідно, зв'язку між ними, а тому завдання отримання науково обґрунтованої картини зв'язку групових стилів життя і соціальної структури адекватним чином можливо розв'язати за умови повноти аналізу усіх можливих теоретичних підходів, але відсутній всебічний порівняльний аналіз образів зв'язку в різних концепціях, внаслідок чого стане можливим вироблення узагальнених положень щодо теоретичної рефлексії характеру такого зв'язку, концептуалізація еволюції відображення зв'язку, що, в свою чергу, стане теоретичною основою розробки його комплексної моделі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ВІДОБРАЖЕНЯ ЗВ'ЯЗКУ ГРУПОВИХ ЖИТТЄВИХ СТИЛІВ ТА СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ В СОЦІОЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок