Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні та організаційно-правові механізми запобігання банкрутству підприємницьких структур

Економічні та організаційно-правові механізми запобігання банкрутству підприємницьких структур

Назва:
Економічні та організаційно-правові механізми запобігання банкрутству підприємницьких структур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,71 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Коломієць Наталія Ігорівна
УДК 334.7:65.016.8: [330+658 +34]
Економічні та організаційно-правові
механізми запобігання банкрутству
підприємницьких структур
Спеціальність: 08.06.01 –
Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН Укра-їни.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
КОЗОРІЗ Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ТОЧИЛІН Віктор Олександрович
Інститут економіки і прогнозування НАН України,
завідувач відділу
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
ІЩУК Світлана Олексіївна
Інститут регіональних досліджень НАН України
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”,
кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва
Захист дисертації відбудеться “9” червня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “5” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
В процесі реформування вітчизняної економіки в напрямах адаптації до вимог ринкової системи господарювання в значній мірі підвищилась актуальність проблем, пов`язаних із забезпеченням ефективного функціонування підприємств.
Достатньо зазначити, що на теперішній час майже 40% функціонуючих в Україні підприємств, є збитковими. При цьому наростання кількості збиткових підприємств відбулося саме за період реформування економіки, тотальної приватизації державних підприємств та створення на їх основі нових організаційних форм господарювання. Багаточисленні дослідження зарубіжних і українських фахівців показують, що в Україні відбулися формальні процеси приватизації підприємств, які змінивши форму власності, залишили старі механізми управління нею. В результаті більшість приватизованих підприємств виявилась нездатною забезпечити ефективне функціонування в новому ринковому середовищі. І хоча в останні роки ситуація в Україні поступово стабілізується і намітилась тенденція щодо зниження кількості збиткових підприємств, проблема в цілому залишається досить гострою, а її розв`язання потребує поглиблених досліджень в сфері управління виробничо-господарською діяльністю суб`єктів господарювання різних форм власності. Важливими питаннями на теперішньому етапі реформування вітчизняної економіки є встановлення причин, які призводять до збиткової діяльності вітчизняних підприємств, їх банкрутства та розроблення механізмів, які дають можливість не тільки завчасно розпізнати наростання загрозливої ситуації, а й приймати управлінські рішення щодо запобігання їх негативної дії.
Слід зазначити, що висвітлення проблемних питань, пов`язаних з необ-хідністю вдосконалення систем управління ефективністю діяльності різних суб`єктів господарювання знайшло відображення в публікаціях багатьох українсь-ких вчених економістів. Зокрема, розв`язанню проблем управління ефективністю виробництва присвячені роботи О. Амоші, П. Бєленького, Є. Бойка, В. Геєця, В. Герасимчука, М. Долішного, М. Козоріз, І. Лукінова, О. Точиліна, М. Чумаченка, А. Чухна.
Актуальність проблем, пов’язаних з банкрутством підприємств, розробкою антикризового менеджменту знайшла висвітлення в дослідженнях Е. Альт-мана, І. Бланка, С. Беляєва, Т. Граматенко, О. Козля-ровсь-кої, Е. Колесарь, В. Крижановського, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Економічні та організаційно-правові механізми запобігання банкрутству підприємницьких структур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок