Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ф І З И Ч Н А М О Д Е Л Ь Е Н Д О Ц И Т О З У

Ф І З И Ч Н А М О Д Е Л Ь Е Н Д О Ц И Т О З У

Назва:
Ф І З И Ч Н А М О Д Е Л Ь Е Н Д О Ц И Т О З У
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ТИМОФЄЄВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 577.043
Ф І З И Ч Н А М О Д Е Л Ь Е Н Д О Ц И Т О З У
03.00.02 - біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України.
Науковий керівник
доктор біологічних наук, професор Гордієнко Євген Олександрович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, завідувач відділу низькотемпературного консервування (м. Харків)
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, доцент Прилуцький Юрій Іванович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри біофізики (м. Київ);
доктор фізико-математичних наук, професор Мартиненко Олександр Віталійович, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, завідувач кафедри комп’ютерних технологій і математичного моделювання в медицині (м. Харків).
Провідна установа
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “__7__” __жовтня__2005 р. о __1500__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-4.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_2_”___вересня___2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ендоцитоз і споріднені йому явища лежать в основі багатьох життєво важливих механізмів трансмембранного переносу речовин на клітинному рівні. Вони мають місце, наприклад, при заплідненні яйцеклітин, при синаптичній передачі сигналів від однієї нервової клітини до іншої, при перетравлюванні й утилізації речовин. Ендоцитоз блокується інгібіторами метаболізму і потребує витрати метаболічної енергії, тобто є своєрідним різновидом активного транспорту. Наразі спостерігається світова тенденція до поглиблення експериментального вивчення цього явища, у той час як теоретичний аналіз ендоцитозу практично відсутній. Хоч і розроблено кілька біофізичних моделей окремих етапів ендоцитозу (Сериков В.Б. із співавт., 1987, 1990, Будкер В.Г. із співавт., 1987), проте, ці моделі є надмірно спрощеними. В них, зокрема, не приймається до уваги те, що клітинна мембрана є замкнутою поверхнею, й ігнорується здатність мембранних компонентів до латерального перерозподілу. Більш того, сформульовані дотепер фізичні моделі ендоцитозу не враховують той факт, що цей транспортний процес є активним. Тому зазначені моделі не можуть бути підставою для з'ясування причини, механізму і закономірностей ендоцитозу. Накопичена зараз велика кількість експериментальних даних щодо ендоцитозу потребує систематизації й аналізу на основі сучасних теоретичних уявлень про функціонування біологічних об'єктів.
З теоретичної точки зору побудова моделі ендоцитозу є надзвичайно складною задачею. Однак, приймаючи до уваги останні досягнення біофізики в царині термодинаміки і механіки біомембран, а також в області моделювання процесу злиття мембран і інших споріднених ендоцитозу явищ, рішення цієї задачі стало цілком реальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі низькотемпературного консервування Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України в рамках відомчої НДР "Експериментальне вивчення і кількісне моделювання процесів, що відбуваються в мембранах клітин при кріоконсервуванні біологічних об'єктів" (№ державної реєстрації 0101U003479).
Мета та задачі дослідження. Метою роботи було створення базової теоретичної моделі ендоцитозу, яка описує фізичний механізм та загальні закономірності цього явища на підставі сучасних уявлень щодо фізичних принципів життєдіяльності клітин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Ф І З И Ч Н А М О Д Е Л Ь Е Н Д О Ц И Т О З У

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок