Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регональні аспекти інвестицйноі дяльності (на прикладі Закарпатської област)

Регональні аспекти інвестицйноі дяльності (на прикладі Закарпатської област)

Назва:
Регональні аспекти інвестицйноі дяльності (на прикладі Закарпатської област)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,17 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУК УКРАIНИ
IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ДОСЛIДЖЕНЬ
АЛМАШІ
Людмила Василвна
УДК 336:338;33с.2
Регональн аспекти нвестицйно дяльност
(на прикладі Закарпатської област)
Спеціальність 08.10.01 - Розмщення продуктивних сил
регональна економка
Автореферат
дисертац на здобуття наукового ступеня
кандидата економчних наук
ЛЬВIВ - 1998
Дисертацю рукопис
Робота виконана в Ужгородському державному університеті
Міністерства освіти України
Науковий кервник: | доктор економчних наук, професор
Мкловда Василь Петрович,
Ужгородський державний унверситет, завідувач кафедри економіки, менеджменту та маркетингу
Офцйн опоненти: | доктор економічних наук, професор
Оксанич Олександр Емануїлович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник інституту;
кандидат економічних наук, доцент
Пащенко Іван Никифорович,
Державний університет "Львівська політехніка",
доцент кафедри
Провдна установа: | Тернопільська академія народного господарства, кафедра прогнозування і державного регулювання економіки
Міністерство освіти України
м.Тернопіль
Захист вдбудеться "29" грудня 1998 року о 12 годин на засданн спецалзовано вчено ради Д 35.154.01 по захисту дисертацй на здобуття наукового ступеня доктора наук в Iнститут регональних дослджень НАН Украни за адресою: 290026, м.Львв, вул. Козельницька,4.
З дисертацю можна ознайомитися в бблотец Iнституту регональних дослджень НАН Украни за адресою: 290026, м.Львв, вул. Козельницька,4.
Автореферат розсланий 28 листопада 1998р.
Вчений секретар
спецалзовано вчено ради
кандидат економічних наук В.І.Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічна криза, яка охопила Україну, набула затяжного характеру. Сподіватися на саморегулюючий ефект ринкових механізмів в даних умовах щонайменш недалекоглядно. По-перше, ці механізми у багатьох галузях економіки поки що в стадії формування. По-друге, масштаби і глибина кризи набули такого рівня, який характеризує ситуацію в суспільстві як екстремальну. По-третє, подолання кризових явищ потребує не просто ефективних, а досить таки інтенсивних заходів. Одним з них є активізація інвестиційної та інноваційної діяльності.
Загострилися проблеми в інвестиційній сфері в народному господарстві Закарпатської області. В останні десять років практично весь приріст державних капіталовкладень пішов не на створення нових потужностей, а на нарощування незавершеного будівництва, зросла пасивна частка основних виробничих фондів, відбулося старіння основних фондів, зношеність устаткування становить 43,6%.
Не сприяє розвитку інвестиційних процесів діяльність комерційних банків області. Питома вага довготермінових кредитів в загальному обсязі кредитних вкладень в останні п’ять років тримається на рівні 9-12%, що є вкрай недостатнм.
Незадовільний стан залучення іноземного капіталу в економіку області. Так, станом на 1.01.1998 р. область отримала прямих іноземних інвестицій ( в подальшому ПІІ) на суму $ 46,8 млн., що складає 2,3 відсотки в сумі ПІІ в цілому по Україні. На душу населення припада всього $36,4.
Актуальність комплексного дослідження проблем залучення інвестицій в народне господарство в особливому регіоні України - в Закарпатській області, в умовах трансформації до ринкової економіки обгрунтовується цілим рядом обставин. По-перше, існує гостра необхідність пошуку внутрішніх і зовнішніх джерел фінансування зумовлена важким фінансовим станом підприємств області, слабо розвиненою матеріально-технічною базою, застарілістю обладнання, відсутністю нових технологій та власних коштів у підприємств на відтворення і розширення капіталу, недоступністю до банківських кредитів. По-друге - надзвичайно вигідне географічне розташування Закарпатської області на перетині важливих транспортних шляхів із заходу на схід зумовлює необхідність пріоритетності іноземного інвестування розвитку регіону порівняно з іншими областями України.
У дослідження фундаментальних проблем зарубіжного інвестування зробили великий внесок західні вчені - Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Регональні аспекти інвестицйноі дяльності (на прикладі Закарпатської област)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок