Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ЗВ’ЯЗКІВ (ВІДНОСИН) АТОМНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ УКРАЇНИ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ЗВ’ЯЗКІВ (ВІДНОСИН) АТОМНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ЗВ’ЯЗКІВ (ВІДНОСИН) АТОМНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
На правах рукопису
УДК 347.4/.5:621.311.25:621.039
ЄРШОВА Світлана Іванівна
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
ГОСПОДАРСЬКИХ ЗВ’ЯЗКІВ (ВІДНОСИН)
АТОМНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.04 - Господарське право;
арбітражний процес
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аграрного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
Попов Василь Костянтинович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри екологічного права (м. Харків)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Запорожець Аркадій Митрофанович,
Бєлгородський університет споживчої кооперації
Центросоюзу Російської Федерації,
професор кафедри цивільного права (м. Бєлгород)
кандидат юридичних наук, доцент
Хахулін Віктор Васильович,
Інститут економіко-правових досліджень НАН України,
завідувач відділу економіко-правових проблем
попередження економічних правопорушень (м. Донецьк)
 
Провідна установа - Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра господарського права (м. Київ).
 
Захист відбудеться “14” грудня 2000 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “11” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відкриття ядерної енергії та можливості використання її в мирних цілях поклало початок бурхливому розвитку атомної енергетики, яка за порівняно невеликий строк стала однією з провідних галузей світового господарства і національної економіки України.
На сьогодні ядерно-енергетична галузь виробляє майже половину загального обсягу української електроенергії, дозволяє заощадити значну кількість традиційних видів палива і впливає в значній мірі на подолання економічної кризи в країні. Поруч з цим, використання ядерної енергії, потенційно небезпечної по своїй природі для людини і навколишнього середовища, може призвести до значних негативних наслідків. Все це в контексті постійної енергетичної кризи та соціальної й екологічної напруги в суспільстві обумовлює значимість ядерної галузі виробництва, привертає увагу до питань правового статусу атомних електростанцій.
На даний час в Україні функціонують п’ять АЕС, у процесі діяльності яких виникає цілий комплекс суспільних зв’язків (відносин), різноманітних по своїй природі, спрямованості, змісту. Більшість серед них складають господарські відносини, що обумовлює доцільність дослідження сукупності вже існуючих та перспективи формування нових видів господарських зв’язків атомних електростанцій України, з визначенням їх особливостей на сучасному етапі формування ринкових механізмів та урахуванням специфіки роботи таких станцій.
Незважаючи на те, що досвід експлуатації атомних станцій обчислюється з 1954 року, коли була введена в дію перша в світі АЕС у колишньому Радянському Союзі, правова основа їх діяльності в науковій літературі комплексно ще не досліджувалась: відсутні спеціальні монографічні роботи, немає дисертаційних досліджень по даній проблемі. Тим часом, значимість, багатоплановість господарських відносин АЕС потребують наукового аналізу різних видів цих відносин, пошуку ефективних шляхів їх реалізації.
Проведене дослідження базується, насамперед, на загальнотеоретичних положеннях, що містяться в працях учених України та Російської Федерації з ряду наукових спеціальностей (теоретиків права, цивілістів, представників господарського права): С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ЗВ’ЯЗКІВ (ВІДНОСИН) АТОМНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок