Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політичний дискурс ЗМІ України у світовому інформаційному просторі

Політичний дискурс ЗМІ України у світовому інформаційному просторі

Назва:
Політичний дискурс ЗМІ України у світовому інформаційному просторі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
Онуфрів Соломія Тарасівна
УДК 070.1:32(477)
Політичний дискурс ЗМІ України
у світовому інформаційному просторі
Спеціальність: 10.01.08. — журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Андрусів Стефанія Миколаївна,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка, професор
кафедри іноземних мов та компаративістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Шкляр Володимир Іванович,
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародної журналістики
кандидат філологічних наук,
Дуцик Діана Ростиславівна,
“Газета “Без цензури” Інституту “ПіАр”
та “ПіЕй”, редактор відділу
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, кафедра журналістики
(Міністерство освіти і науки України)
Захист відбудеться “15” березня 2005 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, Київ, вул.Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “14” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук, професор Н.М.Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Із відновленням державності Україна стала самостійним суб’єктом світової геополітики. У формуванні нової, постколоніальної свідомості та демократичних перетворень у новопосталій Українській державі важливу роль відіграє комунікація, зокрема суспільно-політична.
Політичний дискурс стає важливим чинником як суспільного, так і культурного життя. Політична комунікація відіграє вирішальну роль у процесах розбудови держави, в утвердженні її місця у світовому інформаційному просторі. Тому дослідження політичної комунікації, політичних дискурсів стало однією із найпріоритетніших тем у суспільних науках. Появилися такі нові наукові дисципліни, як “Теорія переговорів”, “Аналіз і розв’язання конфліктів”, “Паблік рілейшнз”, предметом вивчення яких є політична комунікація та її місце і роль у світовому інформаційному просторі. Відкрите суспільство з власним інформаційним простором неминуче тяжіє до виходу в світовий інформаційний простір.
Сучасний світ, тобто уявлення про нього, значною мірою сформований засобами масової інформації. У контексті потужної візуалізації культури та домінування мас-медійних дискурсів у житті людини та людства, в організації та функціонуванні світового інформаційного дискурсу дедалі виразніше виявляється така тенденція — політична чи економічна подія тільки тоді має для нас певне значення, коли про неї розповідають ЗМІ. І справді, сьогодні у будь-якій країні жодна суспільна структура не може повноцінно існувати без комунікаційної підтримки.
Саме політична комунікація сьогодні значною мірою визначає, як розвиватиметься українське суспільство. Політична гострота засобів масової інформації обумовлюється їх природою як частини політичної системи суспільства, як своєрідної форми влади у суспільстві. ЗМІ є різновидом суспільно-політичної діяльності, а мас-медійні тексти, з огляду на багатоманітність їх тематики, мають більше чи менше політичне спрямування, оскільки інформаційно забезпечують практично всі політичні процеси у державі. Якщо у більшості мас-медіа політична тема не є домінуючою, то принаймні дуже важливою.
Тому одна з головних, якщо не найголовніша, функція політичного дискурсу ЗМІ — вплив на тих, кому він адресований. З допомогою політичної комунікації різні факти, політичні події, взагалі соціальна реальність інтерпретуються у вигідному для авторів повідомлення світлі, нав’язуючи загалу потрібне розуміння і дії, що з них випливають.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Політичний дискурс ЗМІ України у світовому інформаційному просторі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок