Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ БАСЕЙНУ ЗАХІДНОГО БУГУ

ЕКОЛОГО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ БАСЕЙНУ ЗАХІДНОГО БУГУ

Назва:
ЕКОЛОГО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ БАСЕЙНУ ЗАХІДНОГО БУГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Курганевич Людмила Петрівна
УДК 551.435.164:504(477.83)
ЕКОЛОГО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
БАСЕЙНУ ЗАХІДНОГО БУГУ
11.00.04 – геоморфологія і палеогеографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конструктивної географії і картографії
Львівського національного університету імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Ковальчук Іван Платонович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
конструктивної географії і картографії.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук,
доктор геолого-мінералогічних наук,
професор Рудько Георгій Ілліч,
Національна акціонерна компанія
“Надра України”, начальник управління
гідрогеологічних робіт та інженерно-
геологічних досліджень
кандидат географічних наук, доцент Чемерис Михайло Петрович,
Волинський державний університет ім. Лесі Українки,
доцент кафедри фізичної географії.
Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім. Ю.Федьковича, географічний факультет, м.Чернівці
Захист відбудеться 22 червня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.08 при Львівському національно-му університеті імені Івана Франка (вул.Дорошенка,41 м.Львів, 79000)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул.Драгоманова,5 м.Львів, 79 005).
Автореферат розісланий 22 травня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат геол.-мінер. наук, доцент Волошин П.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із завдань геоморфології є вивчення наслідків впливу господарської діяльності людини на природне середовище, зокрема річкові басейни, пошуки закономірностей утворення і розвитку антропогенних форм рельєфу, техногенної активізації рельєфоутворюючих процесів та оцінки екологічних наслідків їх розвитку.
Для забезпечення охорони річок і збереження їх як геоморфологічних об’єктів необхідно мати детальну і достовірну інформацію про геоекологічний стан кожного водотоку в минулому і сьогодні, здійснити прогнозну оцінку змін у найближчому майбутньому. Тому актуальним є проведення спеціальних еколого-геоморфологічних досліджень річкових систем для організації ефективної боротьби з багатьма небезпечними процесами як природної, так і техногенної генези. Результати цих досліджень є важливими для прийняття дієвих заходів з охорони малих водотоків від пересихання і забруднення, для визначення їх потенціалу самозахисту, розрахунку гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин, для збереження цінних гідрологічних об’єктів як пам’яток природи, оптимізації водо- і землекористування у їх басейнах.
Різнобічне вивчення проблем природокористування особливо актуальне для регіонів з високим ступенем господарського освоєння природних ресурсів, великою тривалістю (декілька століть) їх інтенсивної експлуатації. Саме до таких районів відноситься басейн Західного Бугу (зокрема його верхня частина), територія якого входить до екологічно напружених внаслідок загострення тут ряду гідроекологічних, медико-географічних, агроекологічних, урбоеколо-гічних, фітоекологічних та еколого-геоморфологічних проблем.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. На кафедрах геоморфології і палеогеографії та конструктивної географії і картографії Львівського національного університету імені Івана Франка розвивається еколого-геоморфологічний напрям наукових досліджень, в межах якого і виконувалася дисертаційна робота. Прикладні розробки автора увійшли у звіти з держбюджетних і госпдоговірних тем, виконуваних під керівництвом професора І.Ковальчука: “Еколого-геоморфологічна оцінка річкових систем та їх басейнів у межах Західної України” (1992-1994 рр., № державної реєстрації 0195UО19585); “Еколого-геоморфологічний аналіз проблем природокористування у міжнародних транскордонних річкових системах і басейнах та обгрунтування шляхів їх вирішення” (1995-1997 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ГЕОМОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ БАСЕЙНУ ЗАХІДНОГО БУГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок