Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: ДІАГНОСТИКА ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ХРЕБТА У СОБАК І КОТІВ

Загрузка...

ДІАГНОСТИКА ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ХРЕБТА У СОБАК І КОТІВ / сторінка 12

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ХРЕБТА У СОБАК І КОТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Вишняк О.С. Діагностика та консервативне лікування хвороб хребта у собак і котів. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.05 – ветеринарна хірургія. – Білоцерківський державний аграрний університет, Біла Церква, 2007.
Дисертація присвячена вивченню поширення та клінічних особливостей різних форм хвороб хребта у собак та котів, вдосконаленню їх діагностики шляхом розробки та апробації методів неврологічних, рентгенологічних та мієлографічних досліджень, а також клініко-експериментальному обгрунтуванню методів медикаментозної терапії.
Хвороби хребта у собак та котів є досить поширеними. З 1592 тварин, які надходили на амбулаторний прийом, вони були виявлені у 191 (12%), у тому числі у 87 (5,46 %) собак та 104 (6,54 %) котів. Серед хвороб хребта діагностували переломи та вивихи хребців, атланто-аксіальний підвивих, зміщення міжхребцевих дисків, спондилопатію та дискоспондиліт. Найчастіше хвороби хребта зустрічалися у поперековому відділі.
Опрацьовані методи діагностики хвороб хребта: неврологічні дослідження, які враховують певні симптоми функціональних порушень спинного мозку та дозволяють швидко визначити локалізацію ураженої його ділянки, можливу причину захворювання і прогноз; 2) рентгенологічні дослідження; 3) мієлографічні дослідження шляхом атланто-окципітальної та люмбо-сакральної пункції.
Визначена ефективність консервативного лікування хвороб хребта, яка передбачає іммобілізацію тварин та медикаментозну терапію і спрямована на зниження невропатичного болю, усунення набряку тканин, покращання циркуляції крові в місцях пошкодження спинного мозку і стимулювання в них відновних процесів. Доведено, що лікування тварин фуросемідом, ветофлюксином та ретиноєвою кислотою є більш адекватним, ніж дексаметазоном, пірацетамом та пентоксифіліном. Воно ефективніше впливає на відновлення захисно-пристосувальних реакцій організму, про що свідчить динаміка змін морфологічних та імунобіохімічних показників крові (кількості еритроцитів, лейкоцитів та змін у лейкограмі, вмісту гемоглобіну, загального білку, альбуміну та фракцій імуноглобулінів).
Ключові слова: собаки, коти, хвороби хребта, мієлографія, консервативне лікування.
Вишняк О.С. Диагностика и консервативное лечение болезней позвоночника у собак и котов. – Рукопись.
Диссертация на соискание научной ступени кандидата ветеринарных наук по специальности 16.00.05 – ветеринарная хирургия. – Белоцерковский государственный аграрный университет, Белая Церковь, 2007.
Диссертация посвящена изучению распространения, клинических особенностей разных форм болезней позвоночника у собак и котов, совершенствованию их диагностики путем разработки и апробации неврологических, рентгенологических и миелографических исследований, а также клинико-экспериментальному обоснованию методов медикаментозной терапии. Целью работы является усовершенствование методов диагностики и хирургической помощи при болезнях позвоночника у мелких домашних животных.
Болезни позвоночника у собак и котов очень распространены. Из 1592 животных, которые поступали на амбулаторный прием, они были выявлены у 191 (12%), в том числе 87 (5,46 %) собак и 104 (6,54 %) котов. Среди болезней позвоночника диагностировали переломы и вывыхи позвонков, атланто-аксиальный подвывих, смещения межпозвоночных дисков, спондилопатию и дискоспондилит. Чаще всего болезни позвоночника встречались в поясничном отделе.
Отработаны методы диагностики болезней позвоночника, а именно: 1) не-врологические исследования, которые учитывают симптомы функциональных нарушений спинного мозга и позволяют быстро определить локализацию пораженного его участка, возможную причину заболевания и прогноз; 2) рентгенологические исследования, которые основаны на разработанной схеме системного поиска характерных для разных клинических форм болезней позвоночника изменений; 3) миелографических исследований путем атланто-окципитальной и люмбо-сакральной пункций, которые позволяют, ориентируясь на характер распространения рентгеноконтрастного вещества, определить участки сужения (деформации) субарахноидального пространства, которые возникают в местах компрессии спинного мозга.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ХРЕБТА У СОБАК І КОТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок