Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ХРЕБТА У СОБАК І КОТІВ

Загрузка...

ДІАГНОСТИКА ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ХРЕБТА У СОБАК І КОТІВ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ХРЕБТА У СОБАК І КОТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Вишняк Оксана Сергіївна

УДК 619:617.547:637.7:599.742.73
ДІАГНОСТИКА ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ
ХВОРОБ ХРЕБТА У СОБАК І КОТІВ
16.00.05 – ветеринарна хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ННІ ветеринарної медицини та якості і безпеки продукції тваринництва Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України
Науковий керівник –доктор ветеринарних наук, професор
Сухонос Віктор Петрович, Національний аграрний
університет, професор кафедри хірургії
ім. професора І.О.Поваженка
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, профессор
Іздепський Віталій Йосипович. Луганський
національний аграрний університет, завідувач кафедри
хірургії та хвороб дрібних тварин;
кандидат ветеринарних наук, доцент Сарбаш
Дмитро Васильович, Харківська державна
зооветеринарна академія, завідувач кафедри
хірургії.
Захист відбудеться “ 20 ” вересня 2007 р. о 15.30 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 у Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищенська, 126; навчальний корпус №8, ауд. №1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Атореферат розісланий “ 16 ” серпня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат ветеринарних наук М. П. Чорнозуб
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні дослідження хвороб кістяка у дрібних тварин спрямовані переважно на лікування переломів кісток кінцівок, їх ускладнень та стимуляцію репаративного остеогенезу (Послов Г.А., 2000; Козлов Н.А., 2000; Петренко О.Ф., 2001, 2002 та ін.). Однак посиленої уваги потребують хвороби хребта, які часто виникають у тварин внаслідок травм. За статистичними даними, упродовж 2004 року у м. Київ травми хребта у собак та котів склали 10% від загальної кількості хірургічних захворювань. У країнах СНД лише окремі публікації присвячені патології хребта у собак та котів і розглядаються переважно методи оперативного лікування (Ягников С.А., Любимов В.Л., 1999; Гаранин Д.В.,2005).
Актуальність досліджень хвороб хребта визначається також недостатнім вивченням їх етіології, патогенезу та недосконалістю діагностики і методів лікування. У більшості випадків вже на стадії клінічного огляду можна виявити ознаки пошкодження спинного мозку. Проте, для визначення його місця та ступеня необхідні додаткові дослідження, зокрема неврологічні. На сьогодні рентгенографія є основним методом діагностики спінальної патології, але її можливості обмежені. Для виявлення місць стиснення спинного мозку слід визначити реальне взаємне розташування спинного мозку і прилеглих тканин. Цього досягають методом мієлографії, тобто шляхом контрастування субарахноїдального простору.
Донедавна у вітчизняній ветеринарній медицині травми тварин із діагнозом “перелом хребта” у здебільшого призводили до летальних наслідків, тоді як у гуманній їх лікують консервативно й оперативно, досягаючи у багатьох випадках повного одужання. Вирішальне значення при цьому відіграє медикаментозна допомога, оскільки без неї жодний з методів консервативного або оперативного лікування не може бути ефективним.
Отже, дослідження щодо поширення та клінічних характеристик травматичних пошкоджень спинного мозку у собак і котів, удосконалення методів їх діагностики й лікування мають важливе теоретичне і практичне значення. Їх актуальність зростає, оскільки тривалий час в Україні вони залишалися поза увагою ветеринарних хірургів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі хірургії ім. проф. І.О. Поваженка факультету ветеринарної медицини Навчально-наукового інституту ветеринарної медицини та якості і безпеки продукції тваринництва Національного аграрного університету і є складовою частиною наукової теми “Сучасні методи діагностики, лікування та профілактики хірургічних хвороб у ділянці голови, тулуба, черевної порожнини та опорно-рухового апарату” (номер державної реєстрації 0103U005853).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРОБ ХРЕБТА У СОБАК І КОТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок