Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІОНІЗАЦІЙНІ ТА ЕНЕРГЕТИЧНІ ПРИЛАДИ НА ОСНОВІ РАДІОІЗОТОПУ ТРИТІЮ

ІОНІЗАЦІЙНІ ТА ЕНЕРГЕТИЧНІ ПРИЛАДИ НА ОСНОВІ РАДІОІЗОТОПУ ТРИТІЮ

Назва:
ІОНІЗАЦІЙНІ ТА ЕНЕРГЕТИЧНІ ПРИЛАДИ НА ОСНОВІ РАДІОІЗОТОПУ ТРИТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут ядерних досліджень
Коваленко Олександр Васильович
УДК 621.384.6
ІОНІЗАЦІЙНІ ТА ЕНЕРГЕТИЧНІ ПРИЛАДИ
НА ОСНОВІ РАДІОІЗОТОПУ ТРИТІЮ
01. 04. 16. – „Фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на науково-технічній базі тритієвої лабораторії 1 класу Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з експериментальним виробництвом (СКТБ з ЕВ) та лабораторії фізико-технічних проблем джерел ядерного випромінювання відділу ядерної фізики ІЯД НАН України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
Коломієць Микола Федорович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
завідувач лабораторією фізико-технічних проблем
джерел ядерних випромінювань відділу ядерної фізики.
Офіціальні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Применко Георгій Іванович,
фізичний факультет, Київський національний
університет імені Тараса Шевченка.
кандидат технічних наук,
Грінченко Геннадій Петрович,
державне підприємство Національна атомна
енергогенеруюча компанія „Енергоатом ”,
заступник директора відокремленого підрозділу
„Науково-технічний центр ”.
 
Провідна установа: Інститут електронної фізики НАН України (м. Ужгород).
Захист відбудеться „_13 ” _березня___ 2007 р. о _1415__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту ядерних досліджень НАН України, 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
Автореферат розісланий 08 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціальної вченої ради,
кандидат технічних наук __________ Томчай С.П.
ЗАгальна характеристика роботи
Актуальність теми. Після створення РЛС міліметрового і особливо субміліметрового діапазонів електромагнітних хвиль для бортових навігаційних систем, коли розміри НВЧ-розрядників суттєво зменшились і застосування уже розроблених твердих тритієвих джерел початкової іонізації стало неефективним, а в ряді випадків, неможливим, актуальною стала проблема створення автономних мініатюрних джерел початкової іонізації. Причому джерела початкової іонізації повинні виконувати свої функції навіть коли РЛС виключена тому, що антенний комутатор повинен захищати надчутливі елементи приймача від активних перешкод та електромагнітних імпульсів. Ця проблема, на наш погляд, була вирішена завдяки проведеним у даній роботі дослідженням, що пов’язані із застосуванням метало-тритієвих структур в поєднанні з каналовими помножувачами електронів та мікроканальними пластинами, а також зустрічних голкоподібних метало-тритієвих електродів, розміщених у зоні розрядного проміжку. Джерела початкової іонізації на основі тритію для НВЧ-розрядників міліметрового та субміліметрового діапазонів хвиль, що створені нами, показали високу ефективність, але потребували електричного живлення міліватної потужності.
Тому стала актуальною проблема створення автономного джерела електричного струму для живлення таких джерел початкової іонізації. Причому, крім автономності такі джерела струму повинні мати високу надійність, тривалий термін служби в умовах підвищених механічних, кліматичних та радіаційних впливів. Такі джерела електричного струму необхідні також для використання і в інших галузях (наприклад, на космічних апаратах, в автономних радіомаяках, електрокардіостимуляторах і т. і.).
Однією з основних проблем радіоізотопної енергетики є правильний вибір радіоактивного палива. Визначальними при цьому стають наступні характеристики палива - період напіврозпаду, тип і схема розпаду, оскільки від цих параметрів залежать термін служби, питома потужність, потужність дози іонізуючого випромінювання. Тривалість автономної роботи приладів лежить звичайно в межах від декількох місяців до декількох десятків років, тому з більш 1500 відомих до теперішнього часу радіоактивних ізотопів варто обмежитися такими, період напіврозпаду яких знаходиться в межах 100 днів - 100 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІОНІЗАЦІЙНІ ТА ЕНЕРГЕТИЧНІ ПРИЛАДИ НА ОСНОВІ РАДІОІЗОТОПУ ТРИТІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок