Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ТА НЕСУЧА ЗДАТНІСТЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ БАЛОЧНИХ РОСТВЕРКІВ

Загрузка...

НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ТА НЕСУЧА ЗДАТНІСТЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ БАЛОЧНИХ РОСТВЕРКІВ / сторінка 5

Назва:
НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ТА НЕСУЧА ЗДАТНІСТЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ БАЛОЧНИХ РОСТВЕРКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,72 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Перерозподілу зусиль при повзучості практично не спостерігається.
Рис. 2. Розрахункові епюри прогинів, мм.
Нерозрізні кесонні перекриття забезпечують можливість ефективного конструктивного рішення одночасно з вільним архітектурним плануванням багатофункціонального призначення. Рельєф густоребристої стелі не вимагає штукатурки і включається в архітектурний інтер'єр. Ребра утворюють квадратні клітки з осьовими відстанями 60-120 см (рис.3.).
Ширина ребра біля нижнього краю 12-15 см. До верхнього краю ребро розширюється до 20-25 см і плавно переходить в плиту кесона. Товщина плити зазвичай 4-10 см. Загальна висота кесонного перекриття не менше L/30, де L – найбільша відстань між колонами. При корисному навантаженні до 4 КН/м2 загальна висота знаходиться у межах (1/25-1/28) L. Осьова відстань між колонами зазвичай 4,8-12м. Для різних відстаней використовують кесони з відповідною висотою ребра, яка може бути 20,25,30 і 40см.
Параметри досліджуваної нижче перехресної системи: m - кількість поперечних балок 17 шт., n - кількість поздовжніх балок 13 шт., d - відстань між поперечними балками 0,8 м, а – відстань між поздовжніми балками – 0,8м. .
Параметри перетинів: h - висота поздовжніх і поперечних балок 0,3 м, b - ширина стінки поздовжніх і поперечних балок 0,15 м, - товщина полиці поздовжніх балок 0,05 м, - ширина полиці 0,3 м, - площа перетинів нижньої і верхньої арматури 2,26 , - захисний шар нижньої і верхньої арматури 0,015 м.
Характеристики матеріалів: - початковий модуль пружності бетону, 26500 МПа, - опір бетону стиску 15 МПа, - опір бетону розтягу 1,4 МПа, - модуль пружності арматури 209000 МПа, - опір арматури розтягу 335 МПа.
Повне навантаження – 10 кН/м2.
Рис. 3. План нерозрізного кесонного перекриття.
Епюри прогинів, згинальних моментів і поперечних сил для декількох перетинів перекриття приведені на рис. 4. Суцільні лінії - «пружний» розрахунок (ітерація 0). Пунктирні лінії – розрахунок з урахуванням тріщин (ітерація 5).
Відзначимо сплески згинальних моментів і поперечних сил, що виникають в околиці середніх колон. Їх величина більша, ніж величина відповідних зусиль в нерозрізній балці, що імітує надколонну смугу перекриття.
Рис.4. Епюри прогинів та зусиль.
Тріщиноутворення приводить до збільшення прогинів і зменшення згинальних моментів і поперечних сил приблизно у два рази. Падіння зусиль в надколонній смузі поздовжнього ряду колон менше, ніж в смугах поперечних перетинів перекриття.
Шляхом чисельного аналізу виконані також дослідження деформативності і несучої здатності безбалочних перекриттів і нерозрізних залізобетонних плит.
Для прикладу вибрано квадратне перекриття Г.Маркуса, яке вільно оперте по краях і покоїться на чотирьох середніх колонах. Воно має три однакових поздовжніх і поперечних ряди, які містять або два кутові поля I і одне краєве II, або два краєві поля II і одне центральне III. Всього маємо дев'ять квадратних полів з однаковою довжиною сторони .
Прогини і згинальні моменти рівномірно – навантаженого (g=20 кН/м2) безбалочного перекриття з дев'ятьма квадратними полями прольотом =2м визначені в припущенні пружної роботи матеріалу по розрахункових формулах Г. Маркуса і за допомогою комп'ютерної програми автора.
Встановлено, що найбільші прогини мають місце в краєвому перетині і найменші - в надколонному. Навпаки, найбільші згинальні моменти виникають в надколонному і найменші - в краєвому перетині.
Це співвідношення залежить від різниці в жорсткостях розглянутих перетинів: смужки, що спираються безпосередньо на опори; працюють, як нерозрізні балки на жорстких опорах і мають порівняно невеликі прогини. Смужки ж, які розташовані між колонами і спираються тільки по зовнішніх краях, працюють як нерозрізні балки на пружно податливих опорах і тому більше прогинаються. Жорсткіші надколонні смужки сприймають також і більшу частину навантаження і, отже, сильніше напружені. Поблизу опорних точок виникають значні від`ємні згинальні моменти, які, правда, на близькій відстані від осі колони швидко падають і тому для опору плити не при всіх обставинах мають вирішальне значення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ТА НЕСУЧА ЗДАТНІСТЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ БАЛОЧНИХ РОСТВЕРКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок