Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ТА НЕСУЧА ЗДАТНІСТЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ БАЛОЧНИХ РОСТВЕРКІВ

НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ТА НЕСУЧА ЗДАТНІСТЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ БАЛОЧНИХ РОСТВЕРКІВ / сторінка 6

Назва:
НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ТА НЕСУЧА ЗДАТНІСТЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ БАЛОЧНИХ РОСТВЕРКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,72 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
У краєвих і прольотних смужках від`ємні згинальні моменти менші додатних і розповсюджуються на більшу відстань, чим в надколонних.
Результати розрахунків автора за прогинами та зусиллями співпадають з результатами Г. Маркуса. Розглянутий приклад не дає, проте, повного уявлення про властивості безбалочних перекриттів унаслідок невеликої кількості полів. Слід зазначити концентрацію згинальних моментів і поперечних сил в околиці колон (середніх опор), а також те, що унаслідок невеликої кількості полів безперервне опирання зовнішніх країв сприятливо позначається також і на внутрішньому ряді.
Виконаний також аналіз напружено-деформованого стану нерозрізної залізобетонної плити. Розрахунок виконувався стосовно плити, випробування якої виконав Л. Н. Зайцев. Плита шарнірно оперта по контуру, а також по лініях, що розділяють поля.
Перекриття розміром 6,1х6,1 м, проліт кожного поля =2м. Проектна товщина перетину h=6 см. Бетон класу В40. Початковий модуль пружності =38000 МПа, опір бетону стиску Rb=29,3 МПа, розтягу Rbt=2,8 МПа. Армування плити – зварними сітками з арматури діаметром 6 мм; опір сталі розтягу Rs=400 МПа. Модуль пружності Es=2,09*105 МПа. Кількість арматури на 1 погонний метр в прольоті і на опорі As=1,55см2. Верхня арматура розміщувалася в надколонних перетинах смугами в 1 м. Нижня арматура центру кутових полів посилювалася чотирма стрижнями d=6мм. Плита завантажувалася рівномірно – розподіленим навантаженням ступенями по 5 кН/м2 до рівня 30 кН/м2, а потім довантажували тільки центральне поле до рівня 50 кН/м2.
Рис.5. Прогини в центрі полів при завантаженні всієї плити рівномірно розподіленим навантаженням: а- в кутових полях; б- в бічних полях; 1–виникнення тріщин в прольоті; 2– виникнення і розвиток тріщин на опорах; 3– вичерпання несучої здатності; ___дослідницькі __ розрахункові прогини.
На рис.5. експериментальні криві «навантаження-прогини» порівняні з розрахунковими даними автора. Як видно з рисунку, істотне збільшення прогинів відбувається після появи і розвитку тріщин в прольотах полів при навантаженні 20-25 кН/м2. При навантаженні 40 кН/м2 ширина розкриття тріщин 0,3мм. Розрахункова несуча здатність нерозрізної плити була досягнута при навантаженні 50 кН/м2 центрального поля і 30 кН/м2 решти контура в результаті досягнення граничних прогинів.
В результаті аналізу напружено-деформованого стану і несучої здатності безбалочного монолітного перекриття встановлений істотний перерозподіл зусиль. Згідно спрощеній розрахунковій схемі О.О.Гвоздєва і В.І.Мурашева для визначення моментів в розрахункових перетинах і для конструювання арматури безбалочне перекриття ділять в плані на надколонні і пролітні смуги з шириною кожної смуги, рівній половині відстані між осями колон в кожному напрямі. Розрахунок із застосуванням спрощеної і просторової розрахункових схем приводить до достатньо близьких результатів.
У четвертому розділі розглянуті прольотні будови автодорожніх мостів.
Розроблений програмний комплекс дозволяє виконати розрахунок розрізних і нерозрізних прольотних будов. Передбачена можливість врахування попереднього напруження поздовжньої арматури головних балок прольотної будови.
Визначення жорсткостей перехресних балок виконується по кривизнах, з використанням діаграм момент-кривизна, по викладеній нижче методиці.
Згідно п.4 БНіП 2.05.03-84 (додаток 13) жорсткість перетину елементу з урахуванням тріщиноутворення в розтягнутій зоні і повзучості бетону при дії постійного навантаження, прикладеного у момент часу ti, рекомендується визначати по формулі (14).
Формула (14) є спрощеним варіантом запропонованої І.Е. Прокоповічем залежності. Згідно його рекомендацій:
(15)
 
Рис. 6. Діаграма деформації залізобетонної балки момент M - кривизна K: 1 - при b1=0,225; 2 - при b1 згідно (15).
На діаграмі згинаючі моменти: Mcrc – тріщиноутворюючий, Mu – граничний.
Визначення поточної жорсткості Bi виконується таким чином:
Для ki < kl : Bi = B = EbJred
Для kl < ki <k2 : Bi = Mcrc / ki
Для ki > k3 : Bi = Mu / ki.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНИЙ СТАН ТА НЕСУЧА ЗДАТНІСТЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ БАЛОЧНИХ РОСТВЕРКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок