Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ У ПОТРІЙНИХ СИСТЕМАХ {Ti, Zr, Hf}-Ag-{Al, Ga}

ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ У ПОТРІЙНИХ СИСТЕМАХ {Ti, Zr, Hf}-Ag-{Al, Ga}

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ У ПОТРІЙНИХ СИСТЕМАХ {Ti, Zr, Hf}-Ag-{Al, Ga}
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ВЕРБОВИЦЬКИЙ ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 669.018+548.736.4
ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ У ПОТРІЙНИХ
СИСТЕМАХ {Ti, Zr, Hf}-Ag-{Al, Ga}
02.00.01 - неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м.Львів.
Науковий керівник: |
доктор хімічних наук, професор
Котур Богдан Ярославович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: |
доктор хімічних наук, професор
Томашик Василь Миколайович,
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова
НАН України, м. Київ,
вчений секретар
кандидат хімічних наук
Стельмахович Богдан Мирославович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри аналітичної хімії
Провідна установа: |
Ужгородський національний університет
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться " 21 " квітня 2004 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий " 3 " ______березня______ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Впровадження нових технологій вимагає вдосконалення традиційних та синтез нових матеріалів із заданими властивостями. Перспективним джерелом нових матеріалів є інтерметалічні сполуки та сплави. Нагромадження експериментальних даних про умови їх утворення, структуру і властивості дозволить зробити процес створення матеріалів цілеспрямованим, розшириться база даних, яка дозволить не тільки більш точно прогнозувати, але й створювати матеріали для сучасної техніки із наперед заданими фізико-хімічними та експлуатаційними властивостями. Основним методом пошуку та вивчення умов утворення сполук залишається побудова діаграм стану, які відображають фазовий склад сплавів та характер взаємодії компонентів.
Серед багатьох трьохкомпонентних систем особливе місце посідають системи типу T4a-T1b-M3b. Метали 1b групи Cu, Ag та Au (T1b) і сплави на їх основі мають добрі електричні властивості, через що широко використовуються в електроніці та електротехніці. Титан, цирконій, гафній (T4a) та їх сплави володіють цінними фізичними і хімічними властивостями: мають високу твердість, міцність, корозійну стійкість, а деякі з них (Ti та його сплави) - низьку густину, добру термічну стабільність. Алюміній та його сплави широко застосовують у різних галузях науки і техніки. Галій та індій знайшли своє застосування в електронній промисловості. На їх базі розроблені надпровідні, резистивні та напівпровідникові матеріали. Вони також входять у склад легкоплавких сплавів, холодних припоїв.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках наукового напряму кафедри неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка у відповідності з науково-тематичною програмою Міністерства освіти і науки України за науковим напрямком 70 “Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки сировини України” по темі ХН-161Б “Синтез і властивості сполук РЗМ і d-металів та гідридних фаз на їх основі” (номер державної реєстрації № 0103U001889). Дисертант виконував експериментальні дослідження.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи: вивчити взаємодію компонентів у потрійних системах {Ti, Zr, Hf}-Ag-{Al, Ga}, та провести порівняльний аналіз одержаних результатів із літературними даними про споріднені системи. Для її досягнення необхідно вирішити такі задачі: провести пошук і зробити аналіз літературних даних, побудувати ізотермічні перерізи діаграм стану систем, дослідити кристалічні структури нових тернарних сполук, вивчити деякі фізичні властивості цих сполук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ У ПОТРІЙНИХ СИСТЕМАХ {Ti, Zr, Hf}-Ag-{Al, Ga}

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок