Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОМАГНІТНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ І ТЕПЛОВИЙ ВПЛИВ ВИСОКОПЕРВЕАНСНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПОТОКІВ

ЕЛЕКТРОМАГНІТНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ І ТЕПЛОВИЙ ВПЛИВ ВИСОКОПЕРВЕАНСНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПОТОКІВ

Назва:
ЕЛЕКТРОМАГНІТНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ І ТЕПЛОВИЙ ВПЛИВ ВИСОКОПЕРВЕАНСНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПОТОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ
ім. О.Я. УСІКОВА
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
АФАНАС'ЄВ ВІКТОР ІЛЛІЧ
УДК 621.385.633
ЕЛЕКТРОМАГНІТНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ І ТЕПЛОВИЙ ВПЛИВ
ВИСОКОПЕРВЕАНСНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПОТОКІВ
01.04.04 – фізична електроніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико – математичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усікова Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико- математичних наук,
Лукін Костянтин Олександрович ( Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усікова
НАН України, завідувач відділу Нелінійної динаміки електронних систем, м. Харків).
Офіційні опоненти: доктор фізико – математичних наук, професор,
Ваврів Дмитро Михайлович ( Радіоастрономічний інститут НАН України, завідувач відділу електронних НВЧ приладів, м. Харків).
доктор фізико – математичних наук,професор,
Чурюмов Геннадій Іванович, (Харківський національний університет радіоелектроніки МОН України, професор кафедри ф1зичних основ електронної техніки, м. Харків).
Провідна установа: Інститут плазмової електроніки і нових методів
прискорення ННЦ Харківський фізико-технічний інститут, лабораторія ектродинаміки пучково-плазмових систем, м. Харків
Захист відбудеться “ 21 “ листопада, 2002 р. о 1500 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д64.157.01 в ІРЕ ім. О.Я.Усікова НАН України (61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури 12, у залі засідань)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усікова Національної академії наук України за адресою: м. Харків, вул. Ак. Проскури 12.
Автореферат розісланий “16 ” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко О.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасній вакуумній електроніці важливе місце займають інтенсивні електронні потоки первеанс яких перевищує 10А/В. Первеанс характеризує просторовий заряд, а також визначає інтенсивність електронного променя. Потужність яка поглинається в мішені можливо збільшити тільки за рахунок підвищення щільності току електронного потоку або зменшуючи його потенціал при цьому підвищується і первеанс. Для формування електронних потоків з великим первеансом використовують електронні потоки з поперечною та поздовжньою компресією просторового заряду. В електронних потоках з поперечною компресією використовують стиск просторового заряду за рахунок конічного сходження потока, яке забезпечує первеанс (3  - 4)10А/В. Особливо ефективними і перспективними при побудові електронно-оптичних систем є електронні потоки з поздовжньою компресією електронного потоку, які формуються триелектродними електронними гарматами. Такі системи ефективно використовуються в НВЧ устроях, приладах та технологічних процесах. Триелектродні гармати являють собою збираючий імерсійний об'єктив, фокусуюча дія якого визначається відстанню між електродами їх потенціалами і може, змінюватися в широких межах, що дозволяє вводити сфокусований електронний потік в задану точку простору взаємодії. Такі електронні гармати забезпечують більш високий коефіцієнт токопрохождення (порівняно з діодними гарматами) забезпечують іонний захист катоду, дозволяють формувати потужні низковольтові електронні потоки, потужність яких може змінюватись без зміни їх потенціалу. Використання низьковольтових електронних потоків дозволяє зменшити металоємність джерел живлення, виключити необхідність захисту від жорсткого рентгенівського випромінювання, яке виникає при дії високовольтових електронних потоків на матеріали. Крім того, триелектродні гармати дозволяють керувати в широких межах глибиною проникнення електронного потоку в метал без зміни потужності електронного променя і створювати в зростаючому магнітному полі необхідний розкид поздовжніх швидкостей для побудови широкосмугових НВЧ генераторів. Для ефективного використання електронних потоків з поздовжньою компресією просторового заряду необхідно розвивати і удосконалювати методи їх формування та управління, досліджувати поведінку їх в процесі руху, взаємодії з періодичними структурами і матеріалами в процесі плавлення, випарювання та зварки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОМАГНІТНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ І ТЕПЛОВИЙ ВПЛИВ ВИСОКОПЕРВЕАНСНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПОТОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок