Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ КОМПЛЕКСУ ТЕХНОЛОГІЙ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ З ГІДРОБІОНТІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ КОМПЛЕКСУ ТЕХНОЛОГІЙ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ З ГІДРОБІОНТІВ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ КОМПЛЕКСУ ТЕХНОЛОГІЙ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ З ГІДРОБІОНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,56 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Добробабіна Любов Борисівна
УДК 664.951.6:639.38/.6
НАУКОВІ ОСНОВИ КОМПЛЕКСУ ТЕХНОЛОГІЙ
ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ З ГІДРОБІОНТІВ
Спеціальність 05.18.16 – технологія продуктів харчування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
Науковий
консультант: | доктор технічних наук, професор,
Безусов Анатолій Тимофійович,
Одеська національна академія харчових технологій,
кафедра технології консервування,
завідувач кафедри
Офіційні
опоненти: | доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України,
заслужений діяч науки і техніки України
Віннікова Людмила Григорівна,
Одеська національна академія харчових технологій,
кафедра м’яса та м’ясних продуктів,
завідувач кафедри
доктор технічних наук, професор
Орлова Наталія Язепівна,
Київський національний торгівельно-економічний університет, кафедра товарознавства та експертизи харчових продуктів, професор кафедри
доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Лебська Тетяна Костянтинівна
Національний аграрний університет,
кафедра технології переробки продукції тваринництва та рибництва, головний науковий співробітник
Захист відбудеться 29 травня 2008 р. о 10 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.02 Одеської національної академії харчових технологій за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
Автореферат розісланий 25 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н., професор Г.М. Станкевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Продукти з гідробіонтів (ГБ) відносяться до переліку стратегічно важливих продуктів харчування й повинні обов'язково входити в повноцінний білковий раціон людини. Споживання продуктів з гідробіонтів в Україні становить усього лише від двох до п’яти кілограмів на людину в рік. Основною сировинною базою для українських рибопереробних підприємств служить заморожена імпортована риба. В останні роки спостерігалася тенденція росту вилову риби й морепродуктів у континентальному шельфі і внутрішніх водоймах України. Однак вилов із внутрішніх водойм становить усього 40,2а основна маса видобутку припадає на Чорне й Азовське море. Зменшення вилову традиційної сировини призвело до зниження обсягів виробництва рибних консервів і пресервів. Розширити асортимент продукції, що виробляється, і створити рибні продукти нового рівня якості можна за рахунок освоєння маловивчених сировинних ресурсів, раціонального використання сировини, дозованої теплової обробки.
Актуальність теми. Із усього спектру технологій харчових рибних продуктів виробництво консервованої теплом продукції є найбільш універсальним і надійним способом переробки ГБ, займає близько 40загального обсягу ринку й спрямоване на поліпшення якості готового продукту шляхом підвищення харчової цінності, органолептичних і мікробіологічних показників. Консервовані гідробіонти, що пройшли попередню теплову обробку (ПТО), у значній мірі зазнають змін і можуть набути канцерогенних та мутагенних властивостей. ПТО, як і стерилізація консервів з риби, що повинна забезпечити доведення до кулінарної готовності кісткової тканини риби, вимагає значного теплового впливу. У зв'язку з цим перспективною є заміна традиційної теплової обробки напівфабрикату на новий енергозберігаючий спосіб обробки, що забезпечує збереження компонентів сировини від руйнування.
Роль ПТО спрямована на зниження вологовмісту й підвищення харчової цінності готової продукції. Регулювання вологовмісту м'язевих тканин, що зв'язують вологу, може бути здійснене за допомогою доступних, традиційних і регламентованих нормативною документацією (НД) модифікантів, що викликають структурні зміни білків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ КОМПЛЕКСУ ТЕХНОЛОГІЙ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ З ГІДРОБІОНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок