Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ЕКОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕНЗУВАННЯ

ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ЕКОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕНЗУВАННЯ

Назва:
ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ЕКОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕНЗУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,86 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
 
Радик Іван Львович
УДК 349.6
ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ЕКОЛОГІЧНОГО
ЛІЦЕНЗУВАННЯ
Спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсове право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі екологічного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Гетьман Анатолій Павлович, проректор з навчальної роботи Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор Балюк Галина Іванівна, професор юридичного факультету Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Міністерств освіти та науки України.
- кандидат юридичних наук, доцент Бобкова Антоніна Григорівна, завідувач кафедри господарського права Донецького державного університету, Міністерство освіти та науки України.
Провідна установа – кафедра аграрного, екологічного і природоресурсового права, Одеська національна юридична академія Міністерство освіти та науки України.
Захист відбудеться 24.01.2002 року о 12 годині на засіданні спеціальної вченої ради Д. 64.086.02 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою м. Харків, вул. Пушкінська 77.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого за адресою м.Харків, вул. Пушкінська 77.
Автореферат розісланий 24.12.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Особливістю даного дослідження є майже цілковита відсутність фундаментальних досліджень з питань виникнення, розвитку та функціонування інституту еколого-правового ліцензування України. Саме ці причини обумовили вибір теми даного дисертаційного дослідження.
Актуальність теми. Екологічне ліцензування як система впливу на суспільні відносини у сфері природокористування за допомогою екологічних регламентацій та обмежень уперше з’явилося у вітчизняній еколого-правовій системі з прийняттям 27 липня 1994 року Кодексу про надра України. У цьому нормативно – правовому акті відповідне поняття було застосоване лише в контексті ліцензування діяльності по використанню надр. Водночас перед наукою екологічного права і законодавства постала низка питань, обгрунтування і вирішення яких повинні були позитивно позначитися на регулюванні суспільних відносин, пов’язаних з ліцензуванням діяльності по використанню природних ресурсів і охороні довкілля. Серед них: поширення ліцензійного механізму, який застосовується в процесі експлуатації надр, на інші природні ресурси; ліцензування діяльності у галузі охорони довкілля; дослідження принципів еколого – правового ліцензування; створення науково – правової бази для регулювання суспільних відносин, що виникають у цій сфері; вдосконалення відповідного законодавства тощо.
За період, що минув після прийняття Кодексу про надра України, на тлі загальних істотних змін у галузі природокористування і охорони довкілля, питання екологічного ліцензування, які були поставлені перед наукою і законодавчою практикою, залишаються актуальними й зараз. Динаміка суспільних процесів, розвиток і вдосконалення екологічної безпеки, прав і законних інтересів громадян, реформування ринкових відносин, в яких земельні та інші природні ресурси стають об’єктами особливого значення, вимагають першорядного вирішення цих питань.
Слід зазначити, що в юридичній літературі радянського періоду проблеми ліцензування діяльності по використанню природних ресурсів і охорони довкілля не були об’єктом досліджень. Фактично ці питання опинилися осторонь і в дослідженнях українських вчених – правознавців, що займаються наукою екологічного права та законодавства. Лише останні роботи правників Російської Федерації, Республіки Бєлорусь та деяких інших країн (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ЕКОЛОГІЧНОГО ЛІЦЕНЗУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок