Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЛУХОВІ ТА ВЕСТИБУЛЯРНІ РОЗЛАДИ У ХВОРИХ НА СИСТЕМНІ АУТОІМУННІ ЗАХВОРЮВАННЯ

СЛУХОВІ ТА ВЕСТИБУЛЯРНІ РОЗЛАДИ У ХВОРИХ НА СИСТЕМНІ АУТОІМУННІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Назва:
СЛУХОВІ ТА ВЕСТИБУЛЯРНІ РОЗЛАДИ У ХВОРИХ НА СИСТЕМНІ АУТОІМУННІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,93 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОТОЛАРИНГОЛОГІЇ
ім. проф. О.С. КОЛОМІЙЧЕНКА
ТЕРЕЩЕНКО ЖАННА АНАТОЛІЇВНА
УДК 616.28-008.1+616.833.185-008.6:616.018.2-031.81
СЛУХОВІ ТА ВЕСТИБУЛЯРНІ РОЗЛАДИ
У ХВОРИХ НА СИСТЕМНІ
АУТОІМУННІ ЗАХВОРЮВАННЯ
14.01.19 – оториноларингологія
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О. Бого-мольця МОЗ України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, професор Мітін Юрій Володимирович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомоль-ця МОЗ України, завідувач кафедри оториноларингології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, професор Шидловська Тамара Василівна, Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України, завідувач лабораторії професійної патології мовлення і слуху;
доктор медичних наук Мостова Тетяна Савеліївна, Інститут нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова, завідувач лабораторії отоневрології.
Провідна установа
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, кафедра оториноларингології, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться 6 лютого 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.611.01 в Інституті отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту отоларин-гології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України за адресою: 03057,
м. Київ-57, вул. Зоологічна, 3.
Автореферат розісланий 3 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Розкладка А.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дифузні захворювання сполучної тканини являють собою групу тяжких та розповсюджених захворювань, при яких страждають усі органи та системи організму. В літературі містяться поодинокі повідомлення, присвячені стану слухового аналізатора при системній аутоімунній патології. Друкованих праць, присвячених ураженню вестибулярного аналізатора при дифузних захворюваннях сполучної тканини, майже немає. Ці аналізатори перебувають у тісному взаємозв’язку, особливо у внутрішньому вусі. Вивчення цих зв’язків має як науковий, так і практичний інтерес. Тому дослідження, присвячені даному питанню, можуть стати вагомим внеском в вивчення аспектів клінічних проявів системних аутоімунних захворювань сполучної тканини.
За даними різних авторів від 1 до 6% населення земної кулі страждає на ті чи інші розлади слухової функції (Преображен-
ский Н.А. и соавт., 1971; Солдатов И.Б. и соавт., 1984). В теперішній час у всьому світі відмічається зростання числа негнійних захворювань вуха за рахунок судинних, токсичних, токсико-інфекційних факторів, впливу шуму та вібрації (Булаев Ю.О., 1983). Результати спостережень І.Б. Солдатова та співавторів (1984) вказують на те, що головне місце серед цих розладів посідає сенсоневральна приглухуватість. Сенсоневральна приглухуватість є поліетіологічним захворюванням. Соціальне значення цієї патології визначається тим, що страждають переважно особи працездатного віку (Шидловская Т.В., Гаевой В.П., 1971). На сучасному етапі значний інтерес науковців спрямований на вивчення взаємозв’язку між враженням органу слуху та патологією імунної відповіді.
Сенсоневральна приглухуватість аутоімунного генезу може бути як самостійним захворюванням, так і супроводжувати генералізовану системну патологію, в основі розвитку якої лежать аутоімунні реакції (Veldman J.E. et al., 1984). Експериментально-клінічні дослідження показали, що ревматоїдний артрит та системний червоний вовчак є факторами ризику у виникненні сенсоневральної приглухуватості (Приходько М.О., 1993).
Вестибулярний та слуховий аналізатори працюють в тісній взаємодії як один з одним, так і з іншими аналізаторними системами організму (Базаров В.Г., 1970). Завдяки широким функціональним зв’язкам з центральними нейроструктурами, іншими аналізаторами та вегетативною нервовою системою, вестибулярний апарат представляє значний інтерес для вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СЛУХОВІ ТА ВЕСТИБУЛЯРНІ РОЗЛАДИ У ХВОРИХ НА СИСТЕМНІ АУТОІМУННІ ЗАХВОРЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок