Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування продуктивності яблуні в насадженнях передгірної зони криму

формування продуктивності яблуні в насадженнях передгірної зони криму

Назва:
формування продуктивності яблуні в насадженнях передгірної зони криму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,34 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ САДІВНИЦТВА
БАБІНЦЕВА НІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК: 634.11:631.542:631.541.11:631.563
формування продуктивності яблуні в насадженнях передгірної зони криму
06.01.07 – плодівництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на Кримській дослідній станції Інституту садівництва УААН
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Омельченко Іван Климович,
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник відділу технологій вирощування зерняткових культур
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Бублик Микола Олександрович,
Інститут садівництва УААН,
заступник директора з наукової роботи
 
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
КУЧЕР Микола Федорович,
Інститут помології ім. Л.П. Симиренка УААН,
директор
Захист дисертації відбудеться ”_27___”___червня____2008 р., о __10___ годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.375.01 в Інституті садівництва УААН за адресою: Україна, 03027, с. Новосілки Києво-Святошинського району Київської області, Інститут садівництва УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту садівництва УААН.
Автореферат розісланий ”_27___”____травня___2008 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат сільськогосподарських наук Н.В. Мойсейченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Яблуні – основна плодова культура в Криму. В її насадженнях використовуються переважно сучасні сорти на клонових підщепах.
В останні роки у зв’язку з економічними труднощами і нестабільністю на ринку площі садів на півострові зменшились, різко знизився обсяг виробництва плодів. Ці явища викликані, в першу чергу, застосуванням трудомістких технологій, несприятливими погодніми умовами вегетації, особливо в період цвітіння. Негативну роль відіграла відсутність спеціальних технологій для насаджень на середньорослих підщепах зі вставками слаборослих.
Значний вклад у розробку нових типів насаджень яблуні внесли українські вчені: Гулько І.П. (1995), Клочко П.В. (1999), Кондратенко П.В. (2001), Кузьменко М.С. (1975), Омельченко І.К. (1995, 2006), Романов А.О. (1993), Сенін В.І. (2000), Татарінов А.М. (1988, 1999), Шеремет І.П. (1987) та ін. Огляд літературних джерел дав можливість окреслити основні напрямки пошуків шляхів формування високої продуктивності досліджуваної культури в садах передгірної зони Криму.
Тому вивчення особливостей формування продуктивності сорто-підщепних комбінацій яблуні в різних типах садів і розробка диференційованих способів сортової обрізки дерев на слаборослих підщепах у період плодоношення мають важливе значення для забезпечення регулярної високої врожайності високоякісних плодів з мінімальними затратами праці. Це й визначило вибір теми дисертації, її актуальність, мету і завдання досліджень, що особливо важливо в умовах експансії зарубіжних технологій.
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до плану НДР за державною програмою „Удосконалити існуючі та розробити нові ресурсозберігаючі та екологічно безпечні технології виробництва плодів зерняткових культур високих товарних та санітарно-гігієнічних якостей, в тому числі для оздоровчого дієтичного і дитячого харчування”, реєстраційний номер 0194U005642, та „Розробити інтенсивні ресурсозберігаючі екологічно безпечні технології виробництва та зберігання і переробки плодів і ягід” науково-тематичного плану Інституту садівництва УААН, реєстраційний номер 0196U01192.
Мета і завдання досліджень. Основна мета досліджень полягала в обґрунтуванні методів формування продуктивності в інтенсивних садах яблуні з оптимальним використанням високопродуктивних сорто-підщепних комбінувань, форм крони та ефективних видів обрізування дерев для пом’якшення періодичності плодоношення і отримання регулярних урожаїв плодів високої якості в умовах передгірської зони Криму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: формування продуктивності яблуні в насадженнях передгірної зони криму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок