Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНА ОСОБИСТІСТЬ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ ДЖ.ГОЛСУОРСІ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі романів форсайтівського циклу)

МОВНА ОСОБИСТІСТЬ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ ДЖ.ГОЛСУОРСІ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі романів форсайтівського циклу)

Назва:
МОВНА ОСОБИСТІСТЬ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ ДЖ.ГОЛСУОРСІ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі романів форсайтівського циклу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,24 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОРЯКІНА Ірина Анатоліївна
УДК 811.81'276=111
МОВНА ОСОБИСТІСТЬ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ ДЖ.ГОЛСУОРСІ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ
(на матеріалі романів форсайтівського циклу)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Чхетіані Тамара Дмитрівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра лексикології та стилістики англійської мови, доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Жаботинська Світлана Анатоліївна,
Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького, кафедра англійської філології, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Гладуш Надія Федорівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра англійської мови та перекладу, доцент,
декан факультету перекладачів
 
Провідна установа Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, кафедра ділової іноземної мови та перекладу
Захист відбудеться 13 травня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розіслано 11 квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розбудова лінгвістичної концепції мовної особистості, яка передбачає включення до лінгвістичного аналізу особистісних якостей мовця (Р.О.Будагов, Ю.М.Караулов, Ю.С.Степанов, І.П.Сусов, Є.Ф.Тарасов), зумовила підвищення інтересу до вивчення як мовних, так і позамовних чинників мовленнєвої комунікації. Предметом вивчення стали мовні засоби репрезентації психічних (Т.І.Вергун, О.Б.Добрович), соціальних (Н.С.Купцова, Н.Б.Можаєва, І.Г.Морозова) та етнокультурних (В.І.Карасик, В.В.Катерміна, Л.Т.Малікова, Ю.В.Прохоров, І.І.Токарєва) рис мовця. Наявність зазначених аспектів свідчить про складність, багатогранність феномену мовної особистості та виявляє тенденцію інтегрування підходів до її вивчення.
Слідом за Ю.М.Карауловим, під мовною особистістю ми розуміємо особистість, яка виражається в мові і реконструюється в основних своїх рисах на базі мовних даних. В основу дослідження мовної особистості покладено вивчення пізнавальної та мовленнєвої діяльності мовця, відтворення його уявлень про навколишній світ, мовних здібностей, думок та смислів, реалізованих ним у вигляді тексту (Ю.Д.Апресян, М.М.Бахтін, О.М.Шахнарович). Суб’єктом мовлення може бути індивід або мовний колектив, відповідно до чого розрізняються індивідуальна й колективна мовні особистості (О.Л.Козачишина, О.В.Красильникова, О.Б.Сиротиніна). Виходячи з того, якою мовою володіє та користується індивід чи колектив, маємо українську, російську, англійську та інші мовні особистості.
Вибір теми нашого дослідження зумовлений тим, що в сучасних лінгвістичних студіях, присвячених вивченню мовної особистості реальних людей (А.Д.Бєлова, Я.Р.Зінченко, О.М.Красовська, Л.Г.Чапаєва) та літературних персонажів (Т.Д.Венедиктова, М.Г.Ситнікова, М.В.Тевзая), помітне певне відставання у створенні колективних мовних портретів.
З огляду на реалістичність зображення та широку представленість зразків мовлення найрізноманітніших верств суспільства для створення колективного мовного портрету англійців обрано романи форсайтівського циклу Дж.Голсуорсі. До того ж, праці, присвячені аналізу мови та стилю цих творів (Л.К.Бобильова, О.М.Гаврилюк, І.О.Дубашинський), головним чином обмежуються вивченням “Саги про Форсайтів”, тоді як проблема комплексного дослідження повного циклу романів і досі залишається невирішеною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОВНА ОСОБИСТІСТЬ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ ДЖ.ГОЛСУОРСІ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ ТА ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ (на матеріалі романів форсайтівського циклу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок