Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНИЧИХ ЗНАНЬ ДІЄВО ПРАКТИЧНОГО ХАРАКТЕРУ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНИЧИХ ЗНАНЬ ДІЄВО ПРАКТИЧНОГО ХАРАКТЕРУ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНИЧИХ ЗНАНЬ ДІЄВО ПРАКТИЧНОГО ХАРАКТЕРУ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди
ЖАРКОВА ІРИНА ІВАНІВНА
УДК 373.31:50
ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНИЧИХ ЗНАНЬ ДІЄВО
ПРАКТИЧНОГО ХАРАКТЕРУ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
13.00.09 — теорія навчання

АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Вихрущ Віра Олександрівна,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
лабораторії початкової освіти
Коваль Ніна Степанівна,
Інститут педагогіки Академії
педагогічних наук України.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
кафедра теорії і історії педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться “ 21 ” квітня 2004 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди (61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розісланий “ 20 ” березня 2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Дмитренко Т.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перетворення та зміни, що відбуваються в Україні в усіх сферах життя, вимагають від кожної людини творчого підходу до своєї справи, уміння самостійно вирішувати нові складні завдання. Змінюються, розширюються та ускладнюються завдання, які ставить суспільство перед громадянами. Це соціальне замовлення знайшло відображення в орієнтації педагогіки та шкільної практики на розвиток творчих здібностей підростаючого покоління, у необхідності забезпечити особистісно орієнтований підхід у навчанні та вихованні.
Освіта підростаючого покоління завжди була й буде важливим показником рівня розвитку суспільства. Проголошення й розбудова самостійної Української держави відкрили нову сторінку в розвитку освіти. Її зміст викладено у Державній національній програмі “Освіта: Україна ХХІ століття”, у Законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”. Основними принципами розвитку системи освіти є гуманізація й демократизація усіх складових елементів та її національна спрямованість. Визначено систему заходів щодо переходу на різнорівневу освіту. У зв’язку з цим в освітніх закладах нашої країни відбуваються радикальні зміни.
Завданням сучасної, оновлюваної національної школи є формування в учнів міцних знань дієво практичного характеру. Адже без знань, сформованих на рівні готовності до творчого їх застосування у нових навчальних ситуаціях і на практиці, навчання пов’язане з великими труднощами для учнів. Тому пріоритетним завданням навчання у школі на сучасному етапі має бути не лише формування в учнів певного обсягу знань, загальнонавчальних умінь та навичок, а й забезпечення виховання творчої особистості, розвиток розумових здібностей дітей і передусім навчання учнів самостійно та творчо мислити. Школа прагне створити максимально сприятливі умови для прояву та розвитку здібностей і таланту дитини, необхідних для повноцінного життя на кожному віковому етапі в процесі її самовизначення. У навчальному процесі формування мислення та розумовий розвиток дітей повинні здійснюватись в органічній єдності з формуванням у них знань дієво практичного характеру. Формування дієвих знань, як важлива самостійна мета навчання, одночасно є необхідною умовою загального розвитку школярів. Значної уваги вимагає вирішення цієї проблеми у початкових класах, оскільки це перший освітній рівень, на якому закладаються основи повноцінної учбової діяльності та загального розвитку школярів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНИЧИХ ЗНАНЬ ДІЄВО ПРАКТИЧНОГО ХАРАКТЕРУ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок