Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування професійно зумовленого мовлення студентів технічного ВНЗ (з технологічних спеціальностей легкої промисловості)

Формування професійно зумовленого мовлення студентів технічного ВНЗ (з технологічних спеціальностей легкої промисловості)

Назва:
Формування професійно зумовленого мовлення студентів технічного ВНЗ (з технологічних спеціальностей легкої промисловості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,68 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Тоцька Наталія Леонідівна
УДК 378.147 (477): 413.164
Формування професійно зумовленого
мовлення студентів технічного ВНЗ
(з технологічних спеціальностей легкої промисловості)
13.00.02. – теорія і методика навчання
(українська мова)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному педагогічному університеті.
Науковий керівник : Пентилюк Марія Іванівна - доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри українського мовознавства Херсонського державного педагогічного університету.
Офіційні опоненти : Паламар Лариса Максимівна - доктор педагогічних наук, професор кафедри української філології для неспеціальних факультетів Київського університету імені Тараса Шевченка
Скуратівський Леонід Віталійович - кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, зав. лабораторії навчання української
мови Інституту педагогіки АПН України.
Провідна установа – Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, кафедра української мови, Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться “26” вересня 2001р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м.Київ, вул. Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розіслано “15” серпня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Г.Т.Шелехова
( підпис)
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена концептуальними положеннями і державними вимогами щодо реформування мовної освіти в Україні (Конституція України, Закон “Про освіту”, Закон про мови в Україні), спрямованими на підвищення загальної мовної і мовленнєвої культури громадян. Використання української мови не тільки на розмовно–побутовому рівні, але й у професійній діяльності, у найрізноманітніших сферах функціонування є обов'язком кожної людини.
Динамізм, властивий сучасній цивілізації, зростання соціальної ролі особистості, інтелектуалізація праці, швидка зміна техніки і технологій в усьому світі вимагають високого рівня освіти, що передбачає відповідність її суспільним вимогам та світовим стандартам. У сучасних умовах пріоритетними стають такі якості спеціалістів вищої кваліфікації, як ініціатива, діловитість, сміливість пошуку, готовність до творчої професійної діяльності.
Незважаючи на широке впровадження української мови у вищих навчальних закладах України, ціла низка питань залишається ще недостатньо з'ясованою і розробленою. Так, щодо мовлення студентів внз з'являються лише окремі тези у матеріалах наукових конференцій чи поодинокі статті мовознавців та методистів, які друкуються час від часу на сторінках періодичних видань. Щоправда, зусилля провідних лінгводидактів, учених-лінгвістів та психологів спрямовані на дослідження властивостей мовлення, характеристики його з нормативного та комунікативного боку, що забезпечує формування мовленнєвої компетенції особистості (Н.Бабич, О.Біляєв, Д.Богоявленський, Л.Булаховський, М.Вашуленко, В.Виноградов, Б.Головін, С.Єрмоленко, М.Жовтобрюх, І.Зимня, А.Коваль, В.Костомаров, О.Леонтьєв, В.Мельничайко, Б.Мучник, С.Ожегов, Л.Паламар, М.Пентилюк, М.Пилинський, І.Синиця, Л.Скуратівський, А.Соколов та ін.).
Основою системи навчання у технічному університеті, на нашу думку, є змістовний та процесуальний компоненти, а межами – мета і результати навчання. Отже, до її складу входять зміст та процес навчання, які мають свою структуру та взаємодіють між собою, тобто забезпечують функціонування професійного мовлення. Наукова розробка та вдосконалення методів і прийомів навчання – це складна педагогічна категорія, завдяки якій реалізуються усі функції навчання: освітня, виховна, розвиваюча, спонукальна, контрольно-корекційна тощо. Однією з важливих складових процесу професійної підготовки фахівців з вищою технічною освітою, що мають стати носіями та пропагандистами культурної поведінки на виробництві, є мовленнєва підготовка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Формування професійно зумовленого мовлення студентів технічного ВНЗ (з технологічних спеціальностей легкої промисловості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок