Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОШИРЕННЯ АКУСТОЕЛЕКТРИЧНИХ ХВИЛЬ В ПЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ЦИЛІНДРАХ

ПОШИРЕННЯ АКУСТОЕЛЕКТРИЧНИХ ХВИЛЬ В ПЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ЦИЛІНДРАХ

Назва:
ПОШИРЕННЯ АКУСТОЕЛЕКТРИЧНИХ ХВИЛЬ В ПЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ЦИЛІНДРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,37 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШУЛЬГА Володимир Миколайович
УДК 539.3:534.1
ПОШИРЕННЯ АКУСТОЕЛЕКТРИЧНИХ ХВИЛЬ
В ПЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ЦИЛІНДРАХ
Спеціальність: 01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Мольченко Леонід Васильович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
механіко-математичний факультет, професор
кафедри механіки суцільних середовищ
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Карнаухов Василь Гаврилович
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України,
завідувач відділу термопружності
кандидат фізико-математичних наук
Підлипенець Олександр Миколайович
Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа Донецький державний університет (м. Донецьк)
Захист відбудеться «22» березня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.21 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ - 127, проспект Глушкова, 2, корпус 7, механіко-математичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ - 33, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розісланий «18» лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кепич Т.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості тематики дисертації. Дослідження взаємодії деформацій твердих тіл з електромагнітним полем має важливе фундаментальне і прикладне значення. Знання фізичних механізмів і принципів взаємодії, їх фізико-механічне і математичне моделювання дозволяє виявити якісні і кількісні закономірності звязаних електромагнітомеханічних процесів, розширити відомі і встановити нові можливості застосування ефектів звязності, розробити науково обгрунтовані методи проектування і створення пристроїв різного функціонального призначення, у роботі яких використовуються чи проявляються явища електромагнітомеханічної взаємодії.
Пєзоелектричний ефект, відкритий у кінці минулого століття, з часом став предметом всебічного вивчення і застосування в різних галузях науки і техніки. Розвиток теорії і математичні методи аналізу закономірностей деформування твердих тіл з пєзоелектричних матеріалів, різноманітні аспекти практичного застосування пєзоелектриків висвітлені в цілій низці монографій, оглядових праць і великої кількості статей у науковій літературі.
Основними режимами функціонування пєзоелектричних елементів є динамічні гармонічні коливальні та хвильові процеси. Якщо обємні і поверхневі акустоелектричні хвилі є досить вивченими, то цього не можна сказати про нормальні акустоелектричні хвилі, особливо у хвилеводах з неплоскими напрямними поверхнями.
Звязок роботи з науковими програмами. Дисертаційні дослідження є частиною науково-дослідних робіт за проектом № 1.4/368 Державного фонду фундаментальних досліджень при Міністерстві України у справах науки і технологій і частково підтримані грантом № PSU081008 Міжнародної науково-освітньої програми.
Мета і задачі дисертаційної роботи полягають у розвитку теорії і чисельних методів дослідження геометричної дисперсії акустоелектричних хвиль в кругових циліндрах з пєзоелектричних матеріалів низької анізотропії типу кристалів ромбічної системи з різною орієнтацією вісі симетрії другого порядку фізико-механічних властивостей, аналізі дисперсійних характеристик хвиль і їх залежності від фізико-механічних і геометричних параметрів.
Наукова новизна. У дисертації вперше повна система рівнянь лінійної електропружності в циліндричних координатах приведена до восьми рівнянь типу операторної гамільтонової системи по радіальній координаті відносно відповідним чином вибраних канонічних змінних, розроблений чисельний підхід для розвязання спектральних задач для гамільтонових систем відносно амплітудних функцій акустоелектричних нормальних хвиль різної поляризації в порожнистих циліндрах, для випадку хвиль типу Релея-Лемба у плоскому шарі розвинута чисельна процедура розщеплення симетричних і антисиметричних хвиль, проведений кількісний і якісний аналіз дисперсійних характеристик акустоелектричних хвиль в циліндрах і шарах з пєзоелектричних матеріалів типу кристалів ромбічної системи та гексагональної системи (пєзокераміки) з різними осями симетрії фізико-механічних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПОШИРЕННЯ АКУСТОЕЛЕКТРИЧНИХ ХВИЛЬ В ПЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ЦИЛІНДРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок