Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ

СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ

Назва:
СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Лисенко Олена Михайлівна
УДК 316.334.2:526
СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ
22.00.04 - економічна соціологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціології НАН України.
Науковий керівник
доктор економічних наук, доцент
Саєнко Юрій Іванович,
Інститут соціології НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук Нагорний Борис Григорович, Східноукраїнський державний університет, завідувач кафедри соціології, декан факультету журналістики і соціології
кандидат економічних наук Кір’ян Тетяна Михайлівна, НДІ праці і зайнятості населення Мінпраці України і НАН України, директор
Провідна установа
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра соціології, м. Львів.
Захист відбудеться "27" жовтня 2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021 вул. Шовковична, 12, Київ - 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021 вул. Шовковична, 12, Київ - 21.
Автореферат розісланий "19" вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Вивчення особливостей виживання соціальних систем в екстремальних умовах та характеру впливу екстремальних факторів стало нагальною потребою сучасного суспільства. По-перше, досягнення науково-технічного прогресу не гарантують від політичних, етнічних та інших соціокультурних катаклізмів, які спроможні миттєво ввергнути суспільство в глибоку кризу. По-друге, все частіше у суспільстві приймаються рішення при наявності не однієї, а множини альтернатив, збільшуючи тим самим вірогідність виходу системи із стану рівноваги. Тим самим помножується ступінь ризику.
Як підкреслює P. Lagadec, при сучасному рівні ризику, в принципі, можливі будь-які катастрофи. Вони можуть досягати небувалих масштабів, драматизувати ситуацію на великих територіях, незалежно від адміністративних і міжнародних кордонів. Це явище нового типу. По-перше, катастрофи перестають бути одночасними подіями і переростають в процес. По-друге, надмірно зростає їх просторово-часова плинність.
Ситуація в Україні характеризується надскладним сплетенням величезної кількості екстремогенних процесів. Її своєрідність обумовлюється не тільки глибинністю та складністю конфліктів, але й їхнім різнопорядковим, різнорівневим характером. Найчастіше зустрічаються такі характеристики моменту: "криза", "конфлікт", "катастрофа". Підгрунтям для подібних стверджень є констатація того, що соціум в черговий раз "вийшов за межі припустимої норми" і нестерпно довго і болісно набуває "нової якості". Частина елементів соціуму зникає, частина змінює своє місце і функції, з’являються нові. Спазматичні кризи влади та економіки в Україні, зростаюча конфліктність всіх сторін її внутрішнього життя і взаємозв’язків з найближчим оточенням, інтенсивна відмова від колишніх норм і не менш інтенсивний, але поки що безуспішний, пошук нових, дозволяє охарактеризувати даний етап розвитку України як перманентно екстремальний.
Нове соціальне середовище трансформує діапазон соціальних ролей, змінює їх зміст та місце людини в соціальній структурі суспільства. Відбувається значна структурна трансформація простору соціальних проблем у всіх сферах життєдіяльності суспільства, в тому числі і в сфері зайнятості. Ринок праці, що формується, ставить українське суспільство перед проблемами, в більшості йому не знайомими. Виникають такі негативні явища, як спад виробництва, зниження життєвого рівня населення, дисбаланс у сфері зайнятості. Вже в найближчий час необхідно зупинити тривале зниження обсягів виробництва, уникнути масового безробіття, створити умови для пожвавлення економіки на основі інтенсифікації суспільного виробництва, збільшення продуктивності праці і, таким чином, забезпечити трансформацію соціально-економічної системи та забезпечити належний соціальний захист громадян.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок