Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧЕХИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (60-ті рр. XIX – 30-ті рр. ХХ СТОЛІТТЯ)

ЧЕХИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (60-ті рр. XIX – 30-ті рр. ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ЧЕХИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (60-ті рр. XIX – 30-ті рр. ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,47 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І. І. МЕЧНИКОВА
ВОЛКОВА Світлана Анатоліївна
УДК 94(477.7)(=162.3)“186/193”
ЧЕХИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ
(60-ті рр. XIX – 30-ті рр. ХХ СТОЛІТТЯ)
07. 00. 01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України та допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Непомнящий Андрій Анатолійович,
Таврійський національний університет
ім. В. І. Вернадського, професор кафедри історії
України та допоміжних історичних дисциплін
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Майборода Олександр Микитович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України ім. І. Ф. Кураса,
заступник директора з наукової роботи
доктор історичних наук, професор
Хмарський Вадим Михайлович,
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова,
завідувач кафедри історії України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України XIX – початку ХХ століття (м. Київ).
Захист відбудеться: 30 березня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 по захисту дисертацій в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова за адресою: 65057, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. № 9.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розіслано: 27 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент А. К. Лозовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах розвитку України як багатонаціональної держави виняткового значення набуває дослідження історії та культури національних меншин, відродження та збереження багатовікових традицій численних народів, що тут мешкають. Подальший розвиток нашої країни багато в чому залежить від виваженої національної політики, яка повинна забезпечити нарівні з розвитком титульної нації, розвиток інших етнічних спільнот. У зв’язку з цим значне місце займатимуть дослідження історії та культури всіх народів України.
На початку 90-х рр. ХХ ст. в Україні активізувалися національні рухи, почали відроджуватися національні товариства. Ці процеси особливо актуальні в мультикультурному Криму, де з поверненням на півострів депортованих у 1941-1944 рр. болгар, вірменів, греків, кримських татар та німців активізувався процес відродження національних культур. Це викликає неабиякий інтерес до історії існування в Криму кожної з численних етнічних груп.
Чеська колонізація 60-х рр. XIX ст. Криму, а потім й півдня України, стала самобутнім історичним явищем. Вона була наслідком складних соціально-економічних та політичних чинників як в Австрії, так і в Російській імперії (зокрема в Криму). Чисельність чеських переселенців на півдні України в зазначений період коливалась від близько чотирьох до чотирьох с половиною тисяч чол. Чехи привнесли в соціально-економічний розвиток регіону свої особливості, створили оригінальну сільськогосподарську культуру. Значним є внесок представників чеської інтелігенції в розвиток культури регіону (Я. І. Грдіна, В. В. Шкорпіл, О. А. Яната та ін.).
Актуальність дослідження доводиться й тим, що історія чехів, які мешкали на півдні України, досі залишалася поза увагою науковців. На сьогодні вже відтворено історію колонізації та існування на півдні України болгар, вірменів, греків, естонців та німців. Ґрунтовне вивчення історії чеської колонізації півдня нашої держави має велике значення для загального розуміння історії чеської діаспори в Україні, історії півдня країни взагалі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертація є складовою частиною науково-дослідної роботи кафедри історії України та допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЧЕХИ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ (60-ті рр. XIX – 30-ті рр. ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок