Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організація внутрішнього контролю в системі управління фінансовими потоками підприємств

Організація внутрішнього контролю в системі управління фінансовими потоками підприємств

Назва:
Організація внутрішнього контролю в системі управління фінансовими потоками підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
Яровенко Ганна Миколаївна
УДК 657.6:658.15
Організація внутрішнього контролю в системі управління
фінансовими потоками підприємств
Спеціальність 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит
(за видами економічної діяльності)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному вищому навчальному закладі “Українська академія банківської справи Національного банку України”.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Марченко Дмитро Миколайович,
Державний вищий навчальний заклад
“Українська академія банківської справи
Національного банку України”, м. Суми,
доцент кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Максімова Валентина Федорівна,
Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри обліку та аудиту;
кандидат економічних наук, доцент
Шигун Марія Михайлівна,
Житомирський державний
технологічний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри аналізу і статистики
Захист дисертації відбудеться 24 червня 2008 р. о 16.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.870.01 у Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, аудиторія 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, аудиторія 36.
Автореферат розісланий 23 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Зоріна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах економічного розвитку одним із напрямів підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності підприємств є оптимізація системи управління ними завдяки інтеграції основних її функцій – планування, обліку, аналізу та контролю. При цьому функція контролю за зворотнім зв’язком забезпечує інформацією суб’єкт управління і суттєво впливає на вироблення управлінських рішень. Тому належна організація системи внутрішнього контролю (ВК) є одним із найбільш ефективних заходів, який дозволяє підприємствам здійснювати суцільне спостереження за фінансовими потоками (ФП), своєчасно виявляти і попереджати порушення, знижувати рівень внутрішньогосподарських ризиків, підвищувати якість і оперативність прийняття рішень щодо ефективного використання ресурсів підприємства. На жаль, сьогодні спостерігається тенденція збільшення фінансових зловживань і неефективного використання коштів підприємствами різної форми власності, що впливає на результати їх діяльності і на економіку країни в цілому. Саме тому і виникає необхідність удосконалення організації внутрішнього контролю за фінансовими потоками, що й обумовлює актуальність теми дисертаційного дослідження.
Дослідження окремих аспектів і проблем внутрішнього контролю проводили такі вітчизняні і закордонні вчені, як: І.А. Бєлобжецький, М.Т. Білуха, В.В. Бурцев, Ф.Ф. Бутинець, А.М. Герасимович, Д. Ірвін, Є.В. Калюга, Л.М. Крамаровський, М.В. Кужельний, В.І. Лишиленко, В.Ф. Максімова, Н.М. Малюга, М.Л. Маренков, М.В. Мельник, Л.В. Нападовська, М.А. Поукок, В.М. Родіонова, В.С. Рудницький, В.В. Сопко, Л.В. Сотнікова, Л.К. Сук, А.Х. Тейлор, Д. Хан, В.О. Шевчук, М.М. Шигун та ін. Питання управління фінансовими потоками в своїх працях розглядали Г.М. Азаренкова, А.Г. Бутрін, О.В. Васюренко, О.Р. Горбунов, М.С. Дороніна, Н.А. Потєхін, Ю.В. Смірнова, Є.М. Сорокіна, Т.Ш. Тінікашвілі, С.А. Уваров, Д.О. Чухланцев, Л.Г. Шемаєва та ін.
Незважаючи на високий рівень дослідження проблем, пов’язаних із ВК, недостатньо вирішеними залишаються питання: розробки методичних підходів до організації системи внутрішнього фінансового контролю (ВФК) на підприємствах, формування інформаційного забезпечення контролю з урахуванням формалізації нормативно-правових актів, удосконалення його процедур та їх регламентації, застосування автоматизованих інформаційних технологій та економіко-математичних методів на етапах контрольного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Організація внутрішнього контролю в системі управління фінансовими потоками підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок