Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ ЗАНЯТЬ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

КОРЕКЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ ЗАНЯТЬ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
КОРЕКЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ ЗАНЯТЬ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,18 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Гвоздецька Світлана Володимирівна
УДК 796+376.3+616.89-053.2/5
КОРЕКЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ ЗАНЯТЬ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ
24.00.02 - Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Лоза Тетяна Олександрівна,
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С.Макаренка,
завідувач кафедри теорії та методики
фізичної культури.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Самойлов Микола Григорович,
Харківська державна академія
фізичної культури, завідувач кафедри
педагогіки та психології;
кандидат біологічних наук, доцент
Глазирін Іван Дмитрович,
Черкаський національний університет,
доцент кафедри спортивних дисциплін.
Провідна установа: Львівський державний інститут фізичної
культури, кафедра фізичної реабілітації,
Державний комітет України з питань
фізичної культури і спорту, м. Львів.
Захист відбудеться “ 25 ” лютого 2005 року о 12.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.862.01 у Харківській державній академії фізичної культури за адресою: 61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розіслано “ 21 ” січня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Ашанін В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв`язку з погіршенням екологічної ситуації, незадовільним станом охорони материнства, а також високим рівнем дитячої захворюваності і травматизму, кількість дітей з різноманітними обмеженнями життєдіяльності має тенденцію до зростання. Значну частину серед них займають діти із затримкою психічного розвитку. Тому питання, пов`язані з корекцією відхилень фізичного і психічного розвитку у дітей даної категорії, відносяться до актуальних не тільки для медицини, а й для теорії і методики фізичного виховання.
Поняття затримки психічного розвитку (ЗПР) багатьма педагогами і психологами визначається як пограничний стан між нормою і патологією розвитку, який має тимчасовий характер відставання, відповідно до темпів біологічного дозрівання, і який може коригуватися при застосуванні адекватної системи педагогічних заходів (Лубовський В.І., 1994; Мастюкова Є.М., 1996; Ілляшенко Т.Д., Бастун Н.А., Сак Т.В., 1997; Вісковатова Т.П., 2001).
У ряді досліджень вивчався вплив фізичних вправ різної спрямованості на розвиток рухових якостей і психічних функцій у дітей з інтелектуальними вадами (Сермеєв Б.В., 1990; Самиличев А.С., 1994; Мітрякова Л.Г., 1999; Лазоренко Т.М., 2000; Шмаргун В.М., 2000; Максимова С.Ю., 2002). Разом з тим, у цих роботах недостатньо і фрагментарно висвітлена роль рухової діяльності в корекції психічного розвитку та фізичної підготовленості дітей старшого дошкільного віку із ЗПР.
Розглядаючи зміст занять з фізичного виховання дошкільників із затримкою психічного розвитку, можна констатувати, що на сьогодні більшість програм орієнтована на “умовно” здорових дітей. Підготовка спеціалістів з фізичного виховання для роботи в дошкільних закладах будується на вивченні методики фізичного виховання з дітьми, які не мають відхилень у психічному розвитку. Недостатня кількість методичних матеріалів для організації занять з фізичного виховання в спеціальних дошкільних закладах для дітей із ЗПР змушує спеціалістів модифікувати програми, які використовуються в роботі зі здоровими дітьми у відповідності з можливостями своїх вихованців.
Водночас, деякі автори відмічають, що психічний розвиток дітей обумовлюється не окремими педагогічними засобами, а їх системою, при об`єднанні різних навчальних предметів, кожен з яких вносить свій специфічний внесок у розвиток дитини (Вісковатова Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОРЕКЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ ЗАНЯТЬ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок