Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАБІЛІЗАЦІЯ ДЕТОНАЦІЇ СВЕРДЛОВИННИХ ЗАРЯДІВ ВИБУХОВОЇ РЕЧОВИНИ ПРИ ВІДБИВАННІ ГІРСЬКИХ ПОРІД РІЗНОЇ МІЦНОСТІ

СТАБІЛІЗАЦІЯ ДЕТОНАЦІЇ СВЕРДЛОВИННИХ ЗАРЯДІВ ВИБУХОВОЇ РЕЧОВИНИ ПРИ ВІДБИВАННІ ГІРСЬКИХ ПОРІД РІЗНОЇ МІЦНОСТІ

Назва:
СТАБІЛІЗАЦІЯ ДЕТОНАЦІЇ СВЕРДЛОВИННИХ ЗАРЯДІВ ВИБУХОВОЇ РЕЧОВИНИ ПРИ ВІДБИВАННІ ГІРСЬКИХ ПОРІД РІЗНОЇ МІЦНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство праці та соціальної політики України
Комітет по нагляду за охороною праці України
Національний науково-дослідний інститут охорони праці
Завіша Єжи
УДК 622.235
СТАБІЛІЗАЦІЯ
ДЕТОНАЦІЇ СВЕРДЛОВИННИХ ЗАРЯДІВ ВИБУХОВОЇ РЕЧОВИНИ ПРИ ВІДБИВАННІ ГІРСЬКИХ ПОРІД РІЗНОЇ МІЦНОСТІ
05.15.11 – Фізичні процеси гірничого виробництва
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 1999


Дисертація є рукописом.
Роботу виконано в Інституті гідромеханіки НАН України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Кравець Віктор Георгійович, Національний технічний університет України “КПІ”, завідувач кафедрою.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук Воробйов Віктор Васильович, Кременчуцький державний політехнічний інститут, професор;
кандидат технічних наук Мітюк Людмила Олексіївна, Національний науково-дослідний інститут охорони праці, старший науковий співробітник.
Провідна установа – Криворізький технічний університет, м.Кривий Ріг.
Захист відбудеться “_4___” лютого 2000 р. о _14____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.802.01 в Національному науково-дослідному інституті охорони праці за адресою: м.Київ-60, вул.Вавілових, 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ННДІОП, м.Киів-60, вул.Вавілових,13.
Автореферат розісланий “_29____” грудня 1999 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Ковтун І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджень. На багатьох експлуатованих кар'єрах по видобутку будівельних матеріалів з глибиною суттєво змінюються не тільки гірничогеологічні, але й гірничотехнологічні умови розробки. Це пов'язано в першу чергу з тим, що зростає обводненість гірських порід, питома вага яких становить на деяких кар'єрах більше 70%. Крім того, з глибиною зростає міцність гірських порід, більш чітко вирізняється шаруватість та різниця в міцності контактуючих шарів гірських порід. Особливо слід відзначити зростання складності гірничотехнологічних умов розробки, що виявляється в зменшенні розмірів робочих майданчиків, на яких виконуються основні роботи, пов’язані з уступним відбиванням. У таких умовах виникають додаткові труднощі в забезпеченні стійкої детонації зарядів вибухових речовин (ВР), що є іноді головною причиною поодиноких та групових відказів. Внаслідок порушення нормального режиму детонації відбувається неякісне подрібнення гірської маси з усіма наслідками, що з цього випливають.
У зв'язку з цим виникає необхідність проведення наукових досліджень з метою виявлення причин неповної детонації свердловинних зарядів, низької якості подрібнення гірських порід у приконтактних зонах породних блоків різної міцності, а також визначення доцільності та можливості використання при вибуховому відбиванні сумішей промислових ВР і спеціальних газоутворюючих невибухових домішок, що дозволяють підвищити якість подрібнення гірських порід, зменшити вартість вибухових робіт за статтею “вибухові матеріали” і вирішити актуальне завдання утилізації конверсійних матеріалів оборонного призначення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана автором згідно з пріоритетним напрямком “Використання енергії вибуху в прикладних задачах гірничої справи”, планом НДР Інституту гідромеханіки НАН України 1995-1998 рр. “Розробка наукових основ ефективного та безпечного використання енергії вибуху подовжених зарядів ВР у гірничодобувних та будівельних організаціях України”, затвердженим Бюро відділення механіки НАН України 17.11.94 р. №9, §2, в якому автор приймав участь як виконавець.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягає в підвищенні ефективності вибухових робіт при уступному відбиванні гірських порід у специфічних умовах порід різної міцністі за рахунок забезпечення стабільної детонації свердловинних зарядів із промислових ВР зі спеціальними недетонуючими домішками. Для досягнення поставленої мети сформульовані наступні задачі досліджень:
обгрунтувати взаємодію ударних і детонаційних хвиль та встановити їх вплив на режим детонації свердловинних зарядів;
визначити вплив ступеня різноміцності масивів гірських порід на розподіл енергії хвиль напруги при підриванні системи свердловинних зарядів;
встановити вплив спеціальних недетонуючих горючих домішок до промислових ВР на детонаційні характеристики суміші;
розробити і впровадити у виробництво практичні рекомендації за результатами досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТАБІЛІЗАЦІЯ ДЕТОНАЦІЇ СВЕРДЛОВИННИХ ЗАРЯДІВ ВИБУХОВОЇ РЕЧОВИНИ ПРИ ВІДБИВАННІ ГІРСЬКИХ ПОРІД РІЗНОЇ МІЦНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок