Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПТАХИ-ІНДИКАТОРИ СТАДІЙ СУКЦЕСІЇ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ПТАХИ-ІНДИКАТОРИ СТАДІЙ СУКЦЕСІЇ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ПТАХИ-ІНДИКАТОРИ СТАДІЙ СУКЦЕСІЇ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДАВИДЕНКО ІГОР ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 598.2:574.4(477)
ПТАХИ-ІНДИКАТОРИ СТАДІЙ СУКЦЕСІЇ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі зоології біологічного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Серебряков Валентин Валентинович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри зоології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Гайченко Віталій Андрійович,
Міжрегіональна Академія управління персоналом,
віце-президент з науково-дослідної роботи
кандидат біологічних наук
Костюшин Василь Анатолійович,
Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України,
завідувач відділу охорони та моніторингу
тваринного світу
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “ 26 “ _лютого_ 2007 р. о _16_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, пр-т Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, Київський національний університ імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 25 “__січня__ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Р. Андрійчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із найважливіших завдань сучасної екології є встановлення взаємозв’язків між різними представниками природних угруповань та використання їх як для характеристики сучасного стану природних екосистем, так і для прогнозування їх розвитку у майбутньому (Одум Ю., 1986; Бигон М. и др., 1989). Актуальними на нинішньому етапі розвитку науки є аналіз складу, структури та динаміки природних комплексів, вивчення закономірностей та особливостей функціонування водно-болотних екосистем, впливу на них господарської діяльності людини, а також перспективи їх збереження (Исаков Ю.А. и др., 1986). Водно-болотні угіддя (ВБУ) України, незважаючи на їх велике значення у природі та житті людини, залишаються ще маловивченими. Особливо це стосується екологічних характеристик різноманітних типів цих угідь, які знаходяться на різних стадіях сукцесії. Птахи, як найчисельніша група хребетних тварин у фауні України та будучи представниками вищих трофічних рівнів, які чутливо реагують на найменші зміни у їхньому природному середовищі, можуть слугувати надійними індикаторами процесу змін угруповань у водно-болотних екосистемах, – як природних, так і змінених у процесі практичної діяльності людини. Всебічне вивчення водно-болотних угідь та птахів, що їх населяють, дає змогу висвітлити питання стосовно структури міжвидових зв’язків, сегрегації екологічних ніш, оцінити роль різних водойм у формуванні орнітофауни, підтриманні біологічного різноманіття та стійкості цих досить вразливих екосистем, а також використовувати птахів як об’єкти для екологічного моніторингу стану водойм. Крім цього це може бути основою для надання рекомендацій щодо охорони рідкісних та раціонального використання мисливських птахів, переважна більшість з яких тісно пов’язана з різноманітними типами водно-болотних угідь.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота була виконана в рамках планових науково-дослідних тем кафедри зоології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Дослідження тваринного світу України як складової частини світової фауни, морфо-фізіологічних і екологічних особливостей тварин та регуляції деяких параметрів їх популяцій в умовах якісних змін довкілля” (1997-2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПТАХИ-ІНДИКАТОРИ СТАДІЙ СУКЦЕСІЇ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ ПОЛІССЯ ТА ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок