Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОНООБМІННИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПРОЦЕС ЕЛЕКТРОДЕІОНІЗАЦІЙНОГО ВИЛУЧЕННЯ ІОНІВ нікелю (II).

СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОНООБМІННИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПРОЦЕС ЕЛЕКТРОДЕІОНІЗАЦІЙНОГО ВИЛУЧЕННЯ ІОНІВ нікелю (II).

Назва:
СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОНООБМІННИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПРОЦЕС ЕЛЕКТРОДЕІОНІЗАЦІЙНОГО ВИЛУЧЕННЯ ІОНІВ нікелю (II).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Рождественська людмила михайлівна
УДК 544.726+544.622
СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОНООБМІННИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПРОЦЕС ЕЛЕКТРОДЕІОНІЗАЦІЙНОГО ВИЛУЧЕННЯ ІОНІВ нікелю (II).
02.00.04 - фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: | Член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, професор
Бєляков Володимир Миколайович,
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Мамченко Олексій Володимирович,
Інститут колоїдної хімії та хімії води
ім. А.В. Думанського НАН України, заступник директора, завідувач відділу.
доктор хімічних наук, професор
Тарасенко Юрій Олександрович,
Інститут сорбції та проблем ендоекології
НАН України, завідувач відділу.
Провідна установа: | Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки, хіміко-технологічний факультет.
Захист відбудеться « 17 » травня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ, пр. Палладіна 32/34 (бібліотека).
Автореферат розісланий «11» квітня 2007р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат хімічних наук Г.Г. Яремчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке використання солей нікелю в сучасних технологічних процесах призводить до утворення токсичних рідких відходів, очищення яких є актуальною проблемою. Для її вирішення на сьогоднішній день використовують реагентне осадження, а також такі електрохімічні методи як електродіаліз та електроосадження в псевдозрідженому шарі. Проте сучасні екологічні стандарти вимагають переробки рідких відходів з низьким вмістом іонів Ni(II), оскільки такі розчини надто розбавлені для прямого вилучення іонів і надто концентровані для скиду в навколишнє середовище. Для очищення розчинів низької концентрації може бути використаний іонний обмін. Але основним недоліком цього методу є необхідність регенерації іонітів розчинами кислот, що призводить до утворення значної кількості вторинних відходів, об’єм яких може перевищувати вихідні об’єми. Для вирішення даної проблеми більш технологічним виглядає електродіаліз, до переваг якого слід віднести простоту технології та можливість проведення процесу в безперервному режимі. Однак при очищенні розбавлених розчинів, наприклад, промивних вод гальванічних виробництв, для цього методу характерні великі енерговитрати обумовлені високим опором та концентраційною поляризацією мембран. Дослідження останніх років показали, що найбільш перспективним для вилучення іонів з розбавлених розчинів є комбінований метод іонного обміну та електродіалізу (електродеіонізації), який поєднує в собі сорбційне очищення та електромембранну регенерацію іоніту.
Провідність іонообмінних матеріалів (ІОМ), які містять сорбовані іони, на декілька порядків вища за електропровідність розбавленого розчину, що дозволяє значно знизити витрати енергії. Завдяки використанню ІОМ виникає можливість концентрування іонів в фазі сорбенту, а накладання електричного поля одночасно реалізує його електрохімічну регенерації, що дозволяє зробити процес очищення безперервним.
Слід зазначити, що ефективність використання методу електродеіонізації (ЕДІ) залежить від властивостей ІОМ, які повинні мати значну сорбційну ємність, селективність та забезпечувати високу рухливість сорбованих іонів. Традиційно в електродеіонізаційних процесах використовуються іонообмінні смоли, але їх ефективність підтверджена тільки для вилучення однозарядних іонів та при виробництві високочистої води.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОНООБМІННИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПРОЦЕС ЕЛЕКТРОДЕІОНІЗАЦІЙНОГО ВИЛУЧЕННЯ ІОНІВ нікелю (II).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок