Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТАЛІТИЧНА ТЕРМОДИСОЦІАЦІЯ -ОКСИЕТИЛ-ТРЕТ-БУТИЛПЕРОКСИДУ У ВОДНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

КАТАЛІТИЧНА ТЕРМОДИСОЦІАЦІЯ -ОКСИЕТИЛ-ТРЕТ-БУТИЛПЕРОКСИДУ У ВОДНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
КАТАЛІТИЧНА ТЕРМОДИСОЦІАЦІЯ -ОКСИЕТИЛ-ТРЕТ-БУТИЛПЕРОКСИДУ У ВОДНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
 
БРЮХОВЕЦЬКА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 531.3:541.124.13:54-39.126.2,661.729
КАТАЛІТИЧНА ТЕРМОДИСОЦІАЦІЯ
-ОКСИЕТИЛ-ТРЕТ-БУТИЛПЕРОКСИДУ
У ВОДНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
02.00.04 - фізична хімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському державному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти України
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Ковальчук Євген Прокопович,
завідувач кафедри фізичної та колоідної
хімії Львівського державного університету
імені Івана Франка
Офіційні опоненти:
Доктор хімічних наук, професор Туровський Анатолій Антонович,
Відділення фізико-хімії і технології горючих копалин Інституту фізичної хімії
НАН України, м. Львів, завідувач відділу хімії і біотехнології горючих копалин.
Доктор хімічних наук, професор Банах Онуфрій Степанович, Львівський
державний медичний університет імені Данила Галицького, професор кафедри загальної, біонеорганічної та фізколоїдної хімії.
Провідна установа:
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 29 квітня 1999 р. о 14 год 00 хв на засіданні спеціалізованої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському державному університеті імені Івана Франка за адресою: м.Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, аудиторія № 2.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 26 березня1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
доктор хімічних наук, професор Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Зростаюча потреба у полімерних матеріалах, які використовуються в різних областях техніки, вимагає пошуку нових високомолекулярних сполук на основі мономерів із специфічними властивостями. Цим визначається, в свою чергу, актуальність пошуку відповідних ініціюючих систем, які дозволяли б реалізувати полімеризаційні процеси при низьких температурах у водних розчинах. Значний інтерес викликає також можливість здійснення процесу полімеризації безпосередньо з участю металевих поверхонь та отримання полімерних покрить з метою антикорозійного захисту та надання поверхні певних властивостей.
Мета роботи. Створення високоефективних низькотемпературних ініціюючих систем на основі -оксиетил-трет-бутилпероксиду для об’ємних та поверхневих полімеризаційних процесів у водних розчинах.
Наукова новизна роботи. Створено нову ефективну ініціюючу систему на основі -оксиетил-трет-бутилпероксиду для процесів полімеризації у водних розчинах. Для цього :
-
експериментально встановлено закономірності реакції термічного розкладу водорозчинного пероксидного ініціатора -оксиетил-трет-бутилпероксиду в присутності відновників: аскорбінової кислоти, фруктози, глюкози та іонів металів змінного ступеня окислення;
-
вперше виявлено особливості протікання цієї реакції при контакті компонентів досліджуваної системи з металевими поверхнями;
- вольтамперометрично встановлено утворення поверхневих комплексів аскорбінова кислота - -оксиетил-трет-бутилпероксид;
-
вперше здійснено квантово-хімічний розрахунок електронно-просторової структури -оксиетил-трет-бутилпероксиду та координати реакції гомолітичного розпаду пероксиду по ОО зв’язку;
-
запропоновано схему відновлення -оксиетил-трет-бутилпероксиду іонами металів у нижчих ступенях окислення в присутності аскорбінової кислоти.
Практична цінність роботи. З метою реалізації полімеризаційних процесів у водних розчинах розроблено ініціюючу оксидно-відновну систему з участю органічного алкілпероксиду (-оксиетил-трет бутилпероксиду), іонів металів змінного ступеня окислення та аскорбінової кислоти.
Досліджено декомпозицію пероксиду в присутності іонів Fe3+, Cu2+, Mn2+, Ti3+, Ce3+.
Розроблено полярографічну методику контролю за вмістом пероксиду в складній ініціюючій системі в процесі його розкладу.
Показана можливість використання запропонованої ініціюючої системи на основі -оксиетил-трет-бутилпероксиду, аскорбінової кислоти при контакті з металевими поверхнями (залізо марки АРМКО, сталь 20, мідь) для синтезу полімерних плівок на основі метилового ефіру перфторвінілоксиперфторбутанової кислоти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КАТАЛІТИЧНА ТЕРМОДИСОЦІАЦІЯ -ОКСИЕТИЛ-ТРЕТ-БУТИЛПЕРОКСИДУ У ВОДНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок