Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДНОСТРОЇ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ ПЕРІОДУНАЦІОНАЛЬНИХ ЗМАГАНЬ 1917 – 1920 р.

ОДНОСТРОЇ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ ПЕРІОДУНАЦІОНАЛЬНИХ ЗМАГАНЬ 1917 – 1920 р.

Назва:
ОДНОСТРОЇ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ ПЕРІОДУНАЦІОНАЛЬНИХ ЗМАГАНЬ 1917 – 1920 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,95 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
АНІСІМОВ Костянтин Вікторович
УДК 930.1
ОДНОСТРОЇ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ ПЕРІОДУ
НАЦІОНАЛЬНИХ ЗМАГАНЬ 1917 – 1920 р.
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціально-політичних наук Кременчуцького державного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: проректор Кіровоградського педагогічного університету ім. В. Винниченка, кандидат історичних наук, доцент Брайченко Олексій Дмитрович
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Кравченко Володимир Іванович, професор кафедри історії та українознавства Донецького інституту внутрішніх справ МВС України кандидат історичних наук, Задунайський Вадим Васильович, доцент кафедри історії України Донецького національного університету
Провідна установа: Харківський державний університет (кафедра історії України)
Захист відбудеться 02.07. 2002 р. о 14 год. На засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.051.02 по присудженню наукового ступеня кандидата історичних наук в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, II корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 01.06. 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміни у державному і політичному устрої України, які відбулися після 1991 р., відчутно вплинули на роль і місце збройних сил у соціально-політичному та духовному житті суспільства. Його демократизація, піднесення рівня популярності національних традицій військового минулого нашого народу викликають нагальну потребу об'єктивного дослідження історії на підставі нових концептуально-методологічних підходів. Актуальність теми визначається безперечною вагомістю питання військово-патріотичного виховання населення.
Сьогодні у період всеохоплюючих реформ в інфраструктурі суспільства особливе місце посідає проблематика вдосконалення системи національної безпеки, насамперед, сфери збройних сил. Саме модернізація української армії на засадах найсучасніших підходів до доктрини стратегічної ініціативи, стилю оперативного мистецтва та засобів тактичної поведінки бойових підрозділів, вдосконалення систем озброєння, поліпшення фасонів однострійного обмундирування військовослужбовців мають спиратися на історичні традиції воєнного минулого України. Це, зокрема, торкається і періоду Української революції 1917-1920 рр., в якій продемонстровані переконливі приклади самобутнього вітчизняного однострою.
Жвава міжідеологічна полеміка, в якій використовуються різні “інтерпретації” подій історичного минулого, вимагає від науковців вироблення нових принципів та методологічних підходів у вивченні подій 1917-1920 рр. не просто як абстрактного цивільного конфлікту, а як національно-державотворчого явища, що породжувало певні культурологічні атрибути. Саме тут стилістика військового костюму декларує конкретні революційні гасла, що лежали в основі революційно-визвольного руху українського народу першого двадцятиліття ХХ ст. В подібному контексті на авансцену дослідницького процесу виходять не технології збройного знищення або дії політиків та полководців, а роль та світосприйняття актуальних проблем національної культури, у тому числі військової.
Тема одностроїв збройних сил України 1917-1920 рр. в її концептуальному значенні є актуальною, оскільки об'єднує широке коло історичних та культурологічних засад теоретичного і практичного плану.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження пов'язане з розробкою проблем держбюджетної теми Донецького національного університету “Актуальні проблеми історії України”.
Об'єктом дослідження виступають соціально-політичні та економічні умови впровадження у збройних силах України стандарту одягу, фактичні заходи урядів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії в галузі регламентованих одностроїв як однієї з складових державотворчої діяльності, що торкалася модернізації збройних сил, забезпечення промислового потенціалу для утримання військових формувань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОДНОСТРОЇ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ ПЕРІОДУНАЦІОНАЛЬНИХ ЗМАГАНЬ 1917 – 1920 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок