Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНІ АСПЕКТИ КОНТРАЦЕПЦІЇ У ЖІНОК З РІЗНИМ ІНДЕКСОМ МАСИ ТІЛА

ПОРІВНЯЛЬНІ АСПЕКТИ КОНТРАЦЕПЦІЇ У ЖІНОК З РІЗНИМ ІНДЕКСОМ МАСИ ТІЛА

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНІ АСПЕКТИ КОНТРАЦЕПЦІЇ У ЖІНОК З РІЗНИМ ІНДЕКСОМ МАСИ ТІЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім. П.Л. ШУПИКА
ЛИТВИНЧУК ІРИНА ВАСИЛІВНА
УДК 618.1-56.5-019-06:615.256.3
ПОРІВНЯЛЬНІ АСПЕКТИ КОНТРАЦЕПЦІЇ У ЖІНОК З
РІЗНИМ ІНДЕКСОМ МАСИ ТІЛА
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, доцент
Глазков Ілля Сергійович,
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології факультету післядипломної освіти
Офіційні опоненти
доктор медичних наук
Ромащенко Оксана Василівна,
Інститут урології АМН України, головний науковий співробітник відділу сексопатології та андрології
доктор медичних наук, доцент
Темченко Олександр Іванович,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, доцент кафедри акушерства та гінекології №1
Провідна
установа Одеський державний медичний університет МОЗ України
Захист дисертації відбудеться “_30_”_травня_ 2007 року о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “_27_”_квітня_2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Романенко Т.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гормональні низькодозовані оральні контрацептиви (ОК) нового покоління відносяться до найбільш розповсюджених методів регуляції народжуваності. Останніми роками визначився диференційований підхід до застосування гормональних контрацептивів залежно від віку, особливостей статевого життя, гінекологічних і супутніх захворювань, а також інших особливостей жіночого організму (В.К. Чайка, 2001; И.Б. Вовк, 2005).
Контрацептиви останнього покоління, до яких відносяться препарати Ярина і Фемоден, володіють високим протизаплідним ефектом. Проте останнім часом з'явилися неоднозначні дані щодо впливу даних препаратів на різні системи жіночого організму і, зокрема, на ліпідний обмін (В.Я. Голота та співавт., 2004; В.Н. Серов и соавт., 2005). Крім того, дотепер залишається дискусійним питання про вплив гормональних контрацептивів на гормонально-залежні органи: молочні залози і шийку матки (Б.М. Венцківський, 2002; В.И. Кулаков и соавт., 2004).
Стосовно ж жінок з початково зміненим ліпідним спектром крові та індексом маси тіла (ІМТ) дослідження носять характер поодиноких та суперечливих повідомлень. Вивчення впливу цих препаратів на ліпідний спектр крові уявляється особливо важливим, оскільки саме можливі зміни ліпідного спектру крові лежать в основі дисметаболічних порушень (Е.М. Вихляева, 2002; В.Н. Прилепская, 2004). Залишається предметом дискусії питання щодо особливостей впливу препаратів на початково змінений спектр ліпідів крові, не вивчено зв'язку між вираженістю клінічних і метаболічних порушень, залежності частоти побічних реакцій від початкових параметрів ліпідного спектру крові й стану організму жінки. Не розроблено показань до диференційованого застосування контрацептивів у жінок з різним ІМТ і показниками ліпідного обміну. Поряд з цим відомо, що адаптаційні можливості організму і реакція на введення того чи іншого препарату та його переносимість безпосередньо пов'язані навіть з незначним порушенням жирового обміну (А.Я. Сенчук та співавт., 2003; А.Г. Корнацька та співавт., 2004).
На нашу думку, вивчення особливостей контрацепції, її прийнятності й частоти побічних реакцій при виборі препаратів нового покоління у жінок з різним ІМТ і ліпідного спектру крові дозволить більш цілеспрямовано підійти до обстеження і ведення пацієнток до та в процесі контрацепції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНІ АСПЕКТИ КОНТРАЦЕПЦІЇ У ЖІНОК З РІЗНИМ ІНДЕКСОМ МАСИ ТІЛА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок