Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ СКИДУ ПРОМИСЛОВИХ СТІЧНИХ ВОД

МЕТОДИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ СКИДУ ПРОМИСЛОВИХ СТІЧНИХ ВОД

Назва:
МЕТОДИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ СКИДУ ПРОМИСЛОВИХ СТІЧНИХ ВОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,17 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО – ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
Большакова Олена Семенівна
УДК 628.16
МЕТОДИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ СКИДУ ПРОМИСЛОВИХ СТІЧНИХ ВОД
Спеціальність 21.06.01-техногенна безпека держави
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті прогресивних технологій в комунальному господарстві “УкркомунНДІпрогрес” Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, м.Харків
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, професор,
Абрамович Ілля Олександрович,
Український науково-дослідний інститут прогресивних технологій в комунальному господарстві
“УкркомунНДІпрогрес”, м.Харків, директор
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Сухоруков Георгій Олександрович,
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, м.Харків, заступник директора з наукової роботи
кандидат технічних наук, доцент
Ткачов В’ячеслав Олександрович,
Харківська державна академія міського господарства, кафедра “Водопостачання, водовідведення та очистки води”
Провідна організація: | Донбаська державна академія будівництва та архітектури,
кафедра міського будівництва та господарства, Міністерство освіти і науки України, м Макіївка
Захист відбудеться 14.03.2002 року о 10 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.812.01 в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6).
Автореферат розісланий 12.02.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жуковський Т.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Техногенна безпека держави в значній мірі залежить від успішного вирішення питань зниження негативного впливу промислових стічних вод, що надходять у міську каналізацію разом з господарсько-побутовими стічними водами, на екологічний стан водних об’єктів.
Однією з найбільш гострих проблем поетапного досягнення нормативів на склад очищених стічних вод, що надходять у водні об’єкти з міських очисних споруд, є вирішення проблеми зниження негативного впливу промислових стічних вод на ефективність очищення. Одним з шляхів зменшення такого впливу є встановлення екологічно й економічно обгрунтованих обмежень на скидання забруднюючих речовин від промислових підприємств у міську каналізаційну мережу, тобто створення системи регулювання скидання промислових стічних вод.
Незважаючи на значну кількість досліджень в галузі регулювання скидання стічних вод і створення нових прогресивних технологій у системі очищення, проблема розроблення вимог до складу промислових стічних вод, що надходять у міську каналізацію, досліджена недостатньо. Оскільки міські очисні споруди призначені для очищення побутових, та близьких до них за складом промислових стічних вод, деякі інгредієнти, характерні для низки промислових стічних вод, проходять очисні споруди транзитом або очищуються недостатньо, що призводить до забруднення водних об’єктів. Зокрема, це має відношення до багатьох компонентів сольового складу, у значній мірі до іонів важких металів (ВМ), а також до різноманітних синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР).
Тільки наукове обгрунтування обмежень на скидання промислових стічних вод у міську каналізацію шляхом регулювання їхнього складу дозволить забезпечити надійну роботу каналізаційних колекторів, ефективну роботу очисних споруд і поетапне досягнення нормативів скидання очищених стічних вод, що надходять у водні об’єкти.
Виходячи з вищевикладеного, розроблення метода регулювання складу промислових стічних вод, що надходять у міську каналізацію, є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до регіональної програми “Екологічне оздоровлення басейну ріки Сіверський Донець”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ СКИДУ ПРОМИСЛОВИХ СТІЧНИХ ВОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок