Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАХОВИЙ ЗАХИСТ ГОСПОДАРСТВ АГРАРНОГО СЕКТОРУ

СТРАХОВИЙ ЗАХИСТ ГОСПОДАРСТВ АГРАРНОГО СЕКТОРУ

Назва:
СТРАХОВИЙ ЗАХИСТ ГОСПОДАРСТВ АГРАРНОГО СЕКТОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,66 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний економічний університет
Смоленюк Руслан Петрович
УДК: 369.336:368
СТРАХОВИЙ ЗАХИСТ ГОСПОДАРСТВ АГРАРНОГО СЕКТОРУ
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі страхування Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Осадець Семен Степанович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри страхування
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Грушко Віктор Іванович,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, професор кафедри фінансів, грошового
обігу та кредиту
кандидат економічних наук
Навроцький Степан Аркадійович,
старший науковий співробітник відділу фінансово -
кредитної та податкової політики ННЦ „Інститут
аграрної економіки” УААН
Провідна установа Тернопільська академія народного господарства
Міністерства освіти і науки України, кафедра
фінансів
Захист відбудеться 21 червня 2004 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 201.
Автореферат розіслано 17травня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Поддєрьогін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі реформування вітчизняної економіки перед аграрним сектором постала низка завдань щодо створення ринкових засад діяльності сільськогосподарських підприємств та їх збалансованого розвитку. Це обумовило потребу в нових підходах до його фінансового забезпечення.
З відмовою від планової системи надання сільськогосподарським товаровиробникам бюджетних, кредитних, а нерідко і лімітованих натуральних ресурсів, з призупиненням обов’язкового страхування та появою інших негативних чинників обсяг виробництва продукції різко зменшився, а питомі витрати на її виробництво суттєво зросли. Ціни реалізації продукції тривалий час часто не покривали навіть матеріальних витрат. Нееквівалентний обмін та брак зовнішніх інвестицій негативно вплинули на соціально-економічне становище аграріїв. Це великою мірою зумовило значний відплив працездатних працівників в інші галузі, а також на заробітки за кордон. Країна стала імпортером великої кількості продовольства. Одним з стратегічних завдань виправлення вказаної ситуації та забезпечення дальшого розвитку аграрного сектору є розбудова нової системи страхового захисту господарств аграрного сектору.
На сучасному етапі виникла потреба наукового обґрунтування ролі страхового захисту господарств аграрного сектору в їх економічній стабілізації та розвитку, визначення стратегій і механізмів раціонального формування, розподілу страхових й інших резервних фондів як визначальної передумови упередження та відшкодування збитків, спричинених ризиковими обставинами.
Окремі теоретичні та практичні аспекти досліджуваної проблеми висвітлено в працях вітчизняних та зарубіжних учених. Так, зокрема, питанням теорії і практики ризик-менеджменту та страхування присвятили свої праці українські вчені: В.Д. Базилевич, В.В. Вітлінський, К.Г.Воблий, Н.М.Внукова, В.І. Грушко, М.Я. Дем’яненко, М.С.Клапків, О.Л. Кашенко, А.В. Криворучко, С.А.Навроцький, С.І.Наконечний, С.С. Осадець, Д.В.Полозенко, О.М. Теребус, Я.П. Шумелда, К.К. Якуненко, О.І.Ястремський, а також зарубіжні автори: І.Т.Балабанов, Д. Баббела, А.Вільямс, В.Гроуз, М.Ф.Галагуза, В.В. Глущенко, Д. Діксон, К. Ерроу, Ю.М.Журавльов, Л.О.Лігоненко, Л.К. Никитенков, К. Пфайффер, В.В. Смирнов, К.Є.Турбіна, Я.Хеймес, В.В. Шахов, Р.Т. Юлдашев.
Водночас слід зазначити нестачу комплексних досліджень проблем, пов’язаних з організацією страхового захисту в аграрному секторі і наукових розробок, орієнтованих на практичне узагальнення та застосування нагромадженого в цій справі зарубіжного досвіду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРАХОВИЙ ЗАХИСТ ГОСПОДАРСТВ АГРАРНОГО СЕКТОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок