Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ПІР'ЯНО-ПУХОВОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ ГУСЕЙ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ЙОДО- ТА СЕЛЕНОВМІСНИХ ПРЕПАРАТІВ

ПІДВИЩЕННЯ ПІР'ЯНО-ПУХОВОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ ГУСЕЙ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ЙОДО- ТА СЕЛЕНОВМІСНИХ ПРЕПАРАТІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ПІР'ЯНО-ПУХОВОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ ГУСЕЙ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ЙОДО- ТА СЕЛЕНОВМІСНИХ ПРЕПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЮБЕНКО ОКСАНА ІВАНІВНА
УДК: 637.63:631.81.095.337
ПІДВИЩЕННЯ ПІР'ЯНО-ПУХОВОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ ГУСЕЙ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ
ЙОДО- ТА СЕЛЕНОВМІСНИХ ПРЕПАРАТІВ
06.02.04. – технологія виробництва продуктів тваринництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон ? 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
Дєбров Валерій Васильович, Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри організації виробництва та агробізнесу
Офіційний опонент – доктор сільськогосподарських наук, професор
Котенджи Геннадій Павлович, Сумський національний аграрний університет, завідувач кафедри технології виробництва продукції тваринництва
Офіційний опонент – кандидат сільськогосподарських наук,
Козій Михайло Степанович, Херсонський державний аграрний університет, доцент кафедри екології
Провідна установа – Білоцерківський державний аграрний університет, кафедра технології виробництва і переробки продукції птахівництва Мінагрополітики України, м. Біла Церква
Захист дисертації відбудеться 22.03. 2007 року о 10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.830.02. у Херсонському державному аграрному університеті (73006, м. Херсон, вул. Р.Люксембург, 23, ауд. 64, головний навчальний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету за адресою: 73006, м. Херсон, вул. Р.Люксембург, 23 (головний навчальний корпус).
Автореферат розісланий 21.02. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Д. Карапуз


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виробництво продукції птахівництва в сучасних організаційно-економічних умовах господарювання повинно базуватися на застосуванні інтенсивних технологій, використанні високопродуктивних порід і кросів, на прийомах і методах, які зменшують питомі витрати матеріальних і грошових коштів.
За останні роки ряд дослідників вивчали видові й породні відмінності, якісні показники пір'яно-пухової сировини (Острівний І.М., Батюжевський Ю.М., 1981), терміни і кількість прижиттєвих підскубань (Дєбров В.В., Гуменна Л.Д., 1997). Експериментально доведено, що процес зміни пір’я відбувається під впливом щитовидної залози (Ларионов В.Ф., 1936). Виявилося також, що гормони щитовидної залози не тільки впливають на перебіг линьки у птахів, але і стимулюють відростання нового пір’я після підскубання.
Недостатній вміст йоду в кормах, у воді, призводять до послаблення імунної системи, підвищення чутливості до захворювань, зниження вмісту йоду в органах і тканинах птиці.
Виходячи з тверджень авторів (Мамаєва В., 1990, Жаркова І., 1992), що кількість пір'яно-пухової сировини має певну залежність від загальної площі птаха і густоти розміщення перових і пухових фолікул в розрахунку на одиницю площі, актуальним є дослідження з стимулювання функціонального стану щитовидної залози препаратами йоду в поєднанні з вітаміном Е і селеном з метою збільшення кількості фолікул і маси пір'яно-пухової сировини.
Крім того, значний науковий і практичний інтерес представляє вивчення впливу йодо– та селеновмісних препаратів на відтворювальні та продуктивні якості гусей, рівень їх пір'яно-пухової продуктивності за прижиттєвого підскубання.
Зв’язок роботи з науковими темами і програмами. Робота є складовою частиною науково-дослідних робіт біолого-технологічного факультету Херсонського державного аграрного університету за темою: "Розробка і удосконалення методів селекції основних видів сільськогосподарських тварин і птиці та технологій виробництва продуктів тваринництва у реформованих господарствах Південного регіону України" (номер державної реєстрації 0104 U 010375).
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень було розробка прийомів підвищення пір'яно-пухової продуктивності гусей шляхом використання йодо- та селеновмісних препаратів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ПІР'ЯНО-ПУХОВОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ ГУСЕЙ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ЙОДО- ТА СЕЛЕНОВМІСНИХ ПРЕПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок